fbpx
Wiadomości

Nietrzeźwy, bez uprawnień uderzył w ogrodzenie posesji

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie 27-latka, który kierował oplem bez uprawnień i spowodował kolizję drogową. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził on auto mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło wczoraj (24.05.2021) około godziny 19:30 na ulicy Brzezinowej we Włocławku. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że pojazd opel zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili kolizję drogową, a w czasie rozmowy z kierowcą auta wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 27-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów.  

Kierowca opla musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania na drodze, gdyż mundurowi prześlą jego sprawę do sądu. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień,  w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji