fbpx
Wiadomości

Nielegalne papierosy warte kilkanaście tysięcy złotych- para odpowie za przestępstwo skarbowe.

Policjanci z Włocławka zatrzymali parę podejrzewaną o wytwarzanie papierosów bez akcyzy. Urządzenie służące do ich produkcji odkryła kobieta wynajmująca im mieszkanie. Funkcjonariusze ustalili, że łączna wartość strat na szkodę Skarbu Państwa wynosi kilkanaście tysięcy złotych. 22–latek i 24–latka odpowiedzą za przestępstwo skarbowe.

We wtorek (19.11.2019) policjanci z Włocławka otrzymali zgłoszenie o niecodziennym znalezisku w  mieszkaniu w jednym z bloków na osiedlu Zazamcze. Właścicielka lokalu zaniepokojona brakiem kontaktu z najemcą, postanowiła sprawdzić co się dzieje w jej mieszkaniu. Na miejscu zobaczyła zdewastowane wnętrze, a w jednym z pokoi maszynę z papierosami. Kobieta od razu pomyślała, że najemca wykorzystywał pomieszczenia do nielegalnego procederu.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził jej przypuszczenia. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli maszynę do pakowania papierosów oraz kilka kartonów z zawartością papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze oszacowali wartość strat na kilkanaście tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwainformuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

20 listopada policjanci ustalili i zatrzymali osoby zamieszkujące wcześniej w tym mieszkaniu. Mężczyzna w wieku 22 lat i kobieta w wieku 24 lat usłyszeli zarzuty dotyczące wytwarzania wyrobów akcyzowych w postaci papierosów bez wymaganych pozwoleń i znaków akcyzowych. Odpowiedzą za przestępstwo skarbowe.

KMP

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji