fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczyli policjanci.

Policjanci z włocławskiej komendy ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych w jednym z lokali w centrum miasta. Odnaleziony sprzęt został zabezpieczony, a materiały w tej sprawie przekazane do Krajowej Administracji Skarbowej.

Wczoraj w nocy (28.04.2020) policjanci z Włocławka uzyskali informacje, że w jednym z lokali w centrum miasta może mieć miejsce nielegalny proceder związany z grami hazardowymi. Mundurowi postanowili dokładnie przyjrzeć się wskazanemu miejscu, do którego dotarli. Punkt ten tylko z pozoru był nieczynny.

Okazało się, że wewnątrz lokalu jest specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym znajdowało się 8 sztuk automatów do gier oraz stół do ruletki.

Policjanci powiadomili o tym fakcie funkcjonariuszy KAS, z którymi podjęli wspólne działania zmierzające do udokumentowania i likwidacji ujawnionego punktu. Mundurowi z obu służb zabezpieczyli wszystkie urządzenia, a następnie przeprowadzili oględziny miejsca i ujawnionego sprzętu do gier hazardowych. Materiały w tej sprawie przekazano funkcjonariuszom KAS, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Właścicielowi automatów jak również osobie, która wynajęła lokal za popełnione przestępstwo grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Ponadto organizator gier hazardowych musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji