fbpx
Wiadomości

Nie żyje Jan Mazurkiewicz- trener i wychowawca wielu pokoleń karateków

Wczoraj 29 września odszedł prezes włocławskiego klubu karate Kyokushin i TKFF Horyzont- Jan Mazurkiewicz. Był wychowawcą oraz trenerem wielu pokoleń karateków. Zmarł w wieku 63 lat.

Jan Mazurkiewicz urodził się 9 listopada 1958 roku. Swoje pierwsze treningi zaczął na południu Polski w Sosnowcu w 1979 roku. Trenował wtedy w Ognisku TKFF Karate pod okiem Macieja Kocha. Doskonaląc swoje umiejętności ćwiczył z najróżniejszymi klubami między innymi z katowickim czy krakowskim. 

W 1984 ze względu na sytuację rodzinną przeniósł się do Włocławka, gdzie otworzył pierwszą włocławską sekcję Karate. W 1987 roku powołał on do życia Włocławski Klub Karate Kyokushin

Karate stało się dla Jana Mazurkiewicz pasją oraz fascynacją, o czym świadczą kolejne zdawane egzaminy na obozach międzynarodowych i zdobywane stopnie. Jan Mazurkiewicz posiadał piąty stopień den.  

Był trenerem i wychowawcą, a jego uczniowie wygrywali zawody na arenie ogólnopolskiej. Dzięki niemu dojo na Przystani przy ulicy Piwnej było chętnie odwiedzane.

Shihan Jan Mazurkiewicz był w rodzinie Kyokushin od 1978 roku. Prowadził Włocławski Klub Karate Kyokushin. Poświęcił swoje życie Kyokushin, posiadał stopień 5 Dan. Był wspaniałym trenerem, wychowawcą wielu pokoleń karateka i wzorem do naśladowania. Aktywnie współuczestniczył w tworzeniu polskiego IKO – możemy przeczytać na oficjalnej stronie IKO Poland.

zdjęcie: IKO POLAND FACEBOOK

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji