fbpx
Wiadomości

Nawet 4000 zł dofinansowania na wymianę pieca! Do kiedy złożyć wniosek?

Miasto Włocławek już od 3 lat ma zagwarantowane w swoim budżecie środki na działania proekologiczne. Środki te są przeznaczone na wymianę pieców. W pierwszym roku te dotacje były przyznawane tylko i wyłącznie dla domków jednorodzinnych. Było bardzo duże zainteresowanie skorzystaniem z tych środków. W ubiegłym roku Rada Miasta podjęła decyzje, że oprócz wymiany pieców na paliwo stałe w domkach jednorodzinnych powinno się dać również możliwość dofinansowania dla domów wielorodzinnych.

W tym roku udoskonaliliśmy te uchwały i chce powiedzieć, że na dzień dzisiejszy z kwoty 600 tys zł, które mieliśmy w budżecie 300 tys zł było przeznaczone dla domów wielorodzinnych i na ten moment wszystkie środki zostały wykorzystane. 83 lokale zostaną wyposażone w ekologiczne źródła ciepła i będą podłączone do miejskiej sieci cieplnej – powiedziała Domicela Kopaczewska zastępca prezydenta Włocławka.

Kwota dofinansowania wynosi do 4000 zł, a obecnie Urząd Miasta może jeszcze przyjąć 27 wniosków. Termin przyjmowania wniosków trwa do 10 czerwca.

Konieczność wymiany piecy wynika też z uchwały antysmogowej w naszym województwie i określone są terminy na likwidacje ,,kopciuchów” jak i innych piecy opalanych paliwem stałym, dlatego zachęcamy mieszkańców do skorzystania z naszej dotacji, ponieważ pozwoli ona łagodniej przejść przez proces wymiany – powiedziała Monika Szudziekowska dyrektor wydziału środowiska.

Dofinansowane są źródła ekologiczne typu kocioł gazowy , kocioł elektryczny, olejowy, pompa ciepła czy piec na pellet. Ważne jest, żeby wniosek złożyć przed wymianą pieca i przed faktyczną likwidacją dotychczasowego źródła ciepła, ponieważ będzie przeprowadzona kontrola podczas wizji lokalnej. 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji