fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego.

W dniu 13 lutego br. około godz. 13:10 do Dyżurnego Straży Miejskiej zadzwoniła zaniepokojona kobieta informując o mężczyźnie leżącym na chodniku. Patrol, który został  zadysponowany, we wskazanym miejscu, zastał dwóch leżących na chodniku mężczyzn i jednego stojącego obok nich.

Wszyscy, jak się później okazało byli pod wpływem alkoholu. Z uwagi na to, że zachowanie mężczyzn wskazywało na to, iż mogło dojść do wykroczenia zachowania nieobyczajnego pod wpływem alkoholu, strażnicy miejscy przystąpili do ustalania danych osobowych. W trakcie tej czynności służbowej, w mężczyznach zaczęłaś wzrastać agresja.

Dariusz Rębiałkowski rzecznik SM: Jeden z nich słownie znieważył funkcjonariusza Straży Miejskiej, drugi natomiast przeszedł do szarpania strażnika. Wobec mężczyzn zostały zastosowane środki przymusu bezpośredniego, w postaci chwytów obezwładniających oraz zostały założone kajdanki na ręce. Wobec stosowania gróźb karalnych i znieważenia strażnika miejskiego oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji, umieszczeni do wytrzeźwienia oraz przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających pod kątem podejrzenia popełnienia przestępstw wynikających z art. art. 222 § 1 KK. i 226 § 1 Kodeksu Karnego.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji