fbpx
Testowy baner
Lifestyle

Najdziwniejsze smakołyki z całego świata

Upodobniania smakowe to coś co dla każdego z nas jest czymś indywidualnym. Kupki smakowe kształtują się u nas przez całe życie i niczym charakter są jedyne w swoim rodzaju. Przedstawiamy najdziwniejsze, a może najciekawsze smakołyki z całego świata, w tym artykule wzięliśmy pod lupę Amerykę Północną.

Clam Chowder-czyli zupa rybna z małżami na bazie bulionu mięsnego i śmietany. Najczęściej jadana z ziemniakami oraz cebulą. Jej historia sięga XVIII wieku, najprawdopodobniej została sprowadzona z Nowej Anglii. Najczęściej je się ją w piątek, gdy obowiązuje post.

Sernik z aligatorem– popularny przysmak w Luizjanie łączy on słodkie ciasto z mięsem aligatora. Czesto do tego przysmaku poddawane są krewetki.

Marynowane jajka w occie– są one dosyć popularnym przysmakiem i robi się je zaskakująco szybko. Na początku trzeba ugotować jajka na twardo, a następnie zalać je octem i odstawić w ciemne chłodne miejsce.

Kozie serce– przysmak popularny w Antlancie. Południowe regiony stanu Georgia łączą w sobie wpływy innych kultur oraz swoje własne tradycje.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji