fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Nabór do przedszkoli i szkół. Minął czas na złożenie deklaracji, od 9 marca zapisy spoza obwodu.

Do 8 marca włącznie rodzice mieli czas na złożenie deklaracji o pozostawieniu dziecka w dotychczasowym przedszkolu. Data ta dotyczyła również tegorocznych wrześniowych pierwszaków zamieszkałych w obwodzie danej szkoły, których rodzice w terminie od 1 do 8 marca 2021r. mogli składać zgłoszenia do tych placówek.

9 marca 2021 r. ruszają zapisy: do przedszkoli (składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez dziecko określonych kryteriów), do klasy pierwszej szkoły podstawowej dzieci spoza obwodu danej szkoły (składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez dziecko określonych kryteriów). Zapisy będą prowadzone do 23 marca 2021r.

Przypomnijmy: w 21 włocławskich przedszkolach publicznych na rok szkolny 2021/2022 zostało przygotowanych 2255 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym, w 93 oddziałach (w tym 10 oddziałów integracyjnych). Ponadto w Zespole Szkół Nr 3  we Włocławku dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą funkcjonowały 2 oddziały przedszkolne dla 16 dzieci.

Planuje się również zorganizować 6 oddziałów przedszkolnych dla łącznej liczby ok. 150 dzieci w czterech szkołach podstawowych: SP 3 , SP 7, SP 19 i SP 20 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1.

Jeśli chodzi o szkoły podstawowe, planowane jest utworzenie w 15 włocławskich szkołach podstawowych 35 klas pierwszych dla łącznej liczby 875 uczniów. Ponadto w Zespole Szkół Nr 3 dla ok. 20 dzieci z orzeczeniami do kształcenia specjalnego planuje się utworzenie 3 klas pierwszych.

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji