fbpx
Wiadomości

Na budynku przy ul. Piekarskiej powstał nowy mural! Niestety mieszkańcy zwrócili uwagę na widniejące błędy

Na jednym z budynków przy ul. Piekarskiej 15 powstał nowy mural. Kolejne wielkoformatowe malowidło w obszarze rewitalizacji zostało stworzone z własnej inicjatywy właścicieli nieruchomości. Jest to bardzo pozytywna inicjatywa, która z pewnością może przyczynić się do obecnego procesu rewitalizacji Śródmieścia. Poprawa stanu wizualnego budynku poprzez tak jak w tym przypadku nowy mural może odmienić estetykę w tej części miasta.

Niestety krótko po skończeniu i oddaniu muralu mieszkańcy zauważyli widniejące na nim błędy co nie wywołało tylko i wyłącznie pozytywnych opinii. Na wielkoformatowym malowidle można zauważyć błędy stylistycznie i ortograficzne. Stworzenie we własnym zakresie takiego muralu na budynku jest bardzo obiecujące i wartościowe, lecz tego typu prywatne inicjatywy, które mogą mieć bezpośredni wpływ na wizerunek miasta powinny być dokładniej sprawdzone czy skonsultowane z np. Urzędem Miasta we Włocławku. Warto dodać, że frontowa elewacja budynku została wyremontowana ze środków Rewitalizacji.

Nasze miasto zyskało niedawno nowy mural. Zdobi on remontowany budynek przy ulicy Piekarskiej. Pomysł bardzo ciekawy. Wart uznania. Ale czy zawsze musi być jakieś ale? I to takie „ale”, które po raz kolejny daje powody do kpin i żartów z naszego miasta? Inicjatywa prywatna, dlatego tym bardziej powinna być skonsultowana i dokładnie sprawdzona zanim na lata będzie zdobić mur budynku. Ktokolwiek jest autorem, powinien to bardzo dokładnie sprawdzić, skonsultować pod względem stylistycznym i ortograficznym. Póki co jest powodem do wstydu, a nie do podziwu. Uważam, że autor powinien przeprosić i jak najszybciej to poprawić – mówi Marlena Człapińska lider partii Polska 2050 Szymona Hołowni we Włocławku.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji