fbpx
Testowy baner
Wiadomości

„Myślę, więc nie śmiecę”. W weekend 17-19 września 2021 r. odbędzie się 28. Ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata – Polska

We Włocławku akcja będzie miała szeroki charakter. Właściwie przez cały rok szkolny przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe skorzystają z oferty edukacyjnej Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej SANIKO. Oprócz webinariów na ciekawe tematy: świadome zakupy, proste rady na odpady czy ekodom – zero waste, placówki będą mogły zwiedzać Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

17 września 2021 r. zainteresowane sprzątaniem szkoły i przedszkola, będą mogły to robić na terenie swoich placówek. Za dostarczenie sprzętu do zbiórki odpadów i zagospodarowanie zebranych śmieci odpowiedzialne będzie SANIKO.

Również 17 września 2021 r. w akcję mogą się włączyć wszyscy mieszkańcy Włocławka. Między godz. 14.00 a 16.00 zapraszamy do sprzątania w trzech wytypowanych miejscach: na Michelinie (parking przy kościele), przy ulicy Leśnej (parking nieopodal Zespołu Szkół Samochodowych) oraz przy ulicy Kapitulnej (naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 23). Mieszkańców zainteresowanych włączeniem się w akcję we Włocławku, prosimy o wybranie jednego z powyższych miejsc. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKO w te miejsca dostarczy odpowiedni sprzęt, a następnie zbierze śmieci.

Na tym piątkowa akcja sprzątania się nie kończy. Wszystkich, którzy wezmą udział w akcji terenowej, zapraszamy na godz. 16.30 na ognisko do Leśniczówki Dąbrówki. Będą kiełbaski, jabłka, drobne upominki. Ognisko potrwa do godz. 18.00. O dojazd z punktu sprzątania do Leśniczówki Dąbrówki nie trzeba się martwić. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podstawi autobus, który zabierze chętnych z wytypowanych punków (w kolejności: Michelin, ulica Kapitulna i ulica Leśna) i zawiezie na miejsce. Po zakończeniu ogniska autobus odwiezie mieszkańców do punktów zbiórki (tym razem w odwrotnej kolejności: ulica Leśna, ulica Kapitulna i Michelin).

Materiał na ten temat jest opublikowany: Urząd Miasta Włocławek.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji