fbpx
Wiadomości

„Myślę, więc nie śmiecę”. Już dziś zaczyna się 28. Ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata – Polska

We Włocławku, w sprzątaniu wezmą udział uczniowie z około 30 szkół i przedszkoli. 17 września zainteresowane sprzątaniem placówki zaplanowały m.in. akcje na terenie swoich przedszkoli i szkół. Ponadto, dzieci wezmą udział w webinariach poświęconych takim tematom, jak: świadome zakupy, proste rady na odpady czy ekodom – zero waste. Uczniowie zwiedzą też Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Również 17 września 2021 r. w akcję mogą się włączyć wszyscy mieszkańcy Włocławka. Między godz. 14.00 a 16.00 zapraszamy do sprzątania w trzech wytypowanych miejscach: na Michelinie (parking przy kościele), przy ulicy Leśnej (parking nieopodal Zespołu Szkół Samochodowych) oraz przy ulicy Kapitulnej (naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 23). Mieszkańców zainteresowanych włączeniem się w akcję we Włocławku, prosimy o wybranie jednego z powyższych miejsc. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKO dostarczy w te miejsca, jak również do przedszkoli i szkół odpowiedni sprzęt, a następnie zbierze śmieci.

Na tym piątkowa akcja sprzątania się nie kończy. Wszystkich, którzy wezmą udział w akcji terenowej, zapraszamy na godz. 16.30 na ognisko do Leśniczówki Dąbrówki. Będą kiełbaski, jabłka, drobne upominki. Ognisko potrwa do godz. 18.00. O dojazd z punktu sprzątania do Leśniczówki Dąbrówki nie trzeba się martwić. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podstawi autobus, który zabierze chętnych z wytypowanych punków (w kolejności: Michelin, ulica Kapitulna i ulica Leśna) i zawiezie na miejsce. Po zakończeniu ogniska autobus odwiezie mieszkańców do punktów zbiórki (tym razem w odwrotnej kolejności: ulica Leśna, ulica Kapitulna i Michelin).

Materiał na ten temat jest opublikowany: Urząd Miasta Włocławek.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji