fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Muzeum zaprasza na wakacyjne warsztaty edukacyjne-Poważymy , pomierzymy po kupiecku.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na nowe, wakacyjne warsztaty towarzyszące wystawie czasowej pt. „W otoczeniu kupca. Miary i wagi na ziemiach polskich.

Oferta skierowana jest do rodzin oraz grup półkolonijnych (do 15 osób). Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku, od wtorku do czwartku, po wcześniejszej rezerwacji w Dziale Edukacji i Promocji pod numerem telefonu 054 2323001.

Na warsztatach odpowiemy na pytanie kim był kupiec? Co to są sklepy kolonialne? Do czego służyły preparowatki? Jak wygląda waga bezmian? W części praktycznej wykonamy wagę szalkową z elementów papierowych, a dodatkową atrakcją będzie możliwość zważenia się na dawnej wadze łazienkowej i zmierzenia na lekarskiej. Wspólnie wykonamy również działania dodawania i odejmowania na liczydłach, tak jak to dawniej robiono- zachęcają organizatorzy.

Pamiętajmy, że w obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo Wszystkich uczestników zajęć w muzeum obowiązują zalecenia sanitarne związane z  pandemią.

Informacje ogólne:

Koszt zajęć: bilet wstępu według cennika + 4 zł opłata za warsztaty od osoby

Zgłoszenia: Dział Edukacji i Promocji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, ul. Bulwary 6, tel. 54 232-30-01

Warsztaty odbywają się we: wtorki, środy i czwartki, w godzinach 9.00–15.00

Czas trwania zajęć: od 60 do 90 min.

Maksymalna liczba osób: do 15 osób

Rezerwacja terminu: przynajmniej na dwa dni przed terminem realizacji. W przypadku rezygnacji prosimy o informację najpóźniej jeden dzień przed planowanymi

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji