fbpx
Wiadomości

Morsy Kujawskie Włocławek zapraszają na VII Edycje Mikołajkowego Przepływania Wpław Wisły!

Jest to impreza sportowo-rekreacyjna, organizowana przez Morsy Kujawskie Włocławek w ramach projektu pod nazwą „Mikołaj też dba o zdrowie, hart ducha, tężyznę fizyczną i przepływa Wisłę” dofinansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia br. (niedziela) o godz.10.00 na Przystani przy ul. Piwnej 1a we Włocławku.

Impreza polega na przepłynięciu wpław Wisły z jednego brzegu na drugi na dystansie ok. 500 m. Uczestnicy, jak na morsów przystało, płyną w strojach kąpielowych z płetwami lub bez (do wyboru). Każdy z uczestników biorących udział w przepływaniu zabiera ze sobą czapkę Mikołaja i bojkę ratowniczą tzw. „pamelkę”. Celem imprezy jest m.in.: ochrona i promocja zdrowia poprzez propagowanie całorocznych kąpieli w otwartych akwenach wodnych, zdobywanie poparcia dla masowego uczestnictwa w całorocznych kąpielach, hartowanie ciała oraz propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie tolerancji przystosowania organizmu człowieka do niskich temperatur powietrza i wody poprzez uruchamianie mechanizmów adaptacyjnych,
popularyzacja walorów Bulwarów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, popularyzacja walorów przyrodniczych Wisły we Włocławku i przystani wodnej przy ul. Piwnej.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji