fbpx
Tylko TU

Moraczewska pierwszym zastępcą. Kiedy poznamy pozostałe nazwiska? Nieoficjalnie Kopaczewska…

Prezydent Marek Wojtkowski powołał Barbarę Moraczewską na swojego pierwszego zastępcę. W poprzedniej kadencji Moraczewska była zastępcą prezydenta ds. społecznych i edukacji . 

Nieoficjalnie pomocą społeczną Moraczewska “dowodzić” dalej nie będzie, a ta “działka” ma przypaść Domiceli Kopaczewskiej, która z nieoficjalnych informacji ma zostać powołana na drugiego zastępcę prezydenta Marka Wojtkowskiego. 

Już kilka tygodni temu w kuluarach można było usłyszeć, że w przypadku wygrania wyborów przez Marka Wojtkowskiego, Barbara Moraczewska nadal zostanie jego zastępcą, ale… pionu gospodarki komunalnej. Jej pion miałaby objąć była posłanka PO Domicela Kopaczewska, która na dzień dzisiejszy jest dyrektorem Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Barbara Moraczewska w tegoroczych wyborach samorządowych zdobyła mandat radnej  z okregu Zazamcze. Podczas poniedziałkowej (19.11) sesji Rady Miasta Włocławek,  złożyła ślubowanie , jednak w obecnej sytuacji z manadatu zrezygnuje, a w jej miejsce wejdzie kolejna osoba z najwięksą ilością głosów z listy Koalicji  Obywatelskiej w okręgu nr 5.

Nazwisko zastępcy ds. inwestycji ma zostać podane w ciągu najbliższych dni . Będzie to osoba rekomendowana przez  koalicjanta- Sojusz Lewicy Demokratcznej. 

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji