fbpx
Wiadomości

Młodzież z naszego miasta chce aplikacji ,,jakdojade” we Włocławku!

Włocławek jest trzecim największym miastem województwa Kujawsko-Pomorskiego. Samorząd miasta prowadzi wiele przedsięwzięć mających na celu włączenie miasta w ogólnopolską i ogólnoświatową sieć miejską. Przykładem takich działań jest sieć rowerów miejskich czy hulajnóg elektrycznych czy też wdrożenie inteligentnego systemu pasażera na przystankach.

Są też działania, w które samorząd nie może ingerować, są to właśnie prywatne spółki i tutaj wychodzimy my jako mieszkańcy i zwracamy się właśnie tym wnioskiem do prezesa spółki, która obsługuje aplikacje ,,Jak dojadę?” – powiedział Jakub Lewandowski.

Fot. Radosław Wiankowski.

Aplikacja może być w każdym smartfonie i znajdują się w niej rozkłady jazdy wszystkich środków transportu ze wszystkich największych miast w kraju. Włocławek nie został jeszcze włączony w tę sieć. Ta aplikacja różni się od naszej miejskiej funkcji zawartej na stronie MPK. Istotą tej aplikacji jest to, że jest jedna na cały kraj. Podróżnicy, studenci czy uczniowie mogliby z niej w łatwy sposób korzystać.

Aplikacja ,,Jak dojadę?” w perspektywie uczniów w znaczący sposób może ułatwić podróżowanie komunikacją miejską w codziennych sprawach np. podróż do szkoły czy wyjście ze znajomymi. W aplikacji istnieje możliwość dodania skrótów jak np. dom, praca czy szkoła.

To jest inicjatywa całkowicie społeczna nie związana z magistratem, ponieważ magistrat nie w tym żadnego udziału bo jest to prywatna aplikacja nastawiona pośrednio na zysk, dlatego mamy nadzieje, że w naszym mieście znajdzie się duża liczba beneficjentów tej aplikacji – dodał Jakub Lewandowski

Fot. Radosław Wiankowski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji