Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk: 16 klubów z Włocławka otrzymało dofinansowanie z Programu Klub.

Autor: Kinga Maślanka / 24 września 2020 / Wiadomości

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk: 16 klubów z Włocławka otrzymało dofinansowanie z Programu Klub.

24 września minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk złożyła wizytę w Zespole Szkół Katolickich im.ks.Jana Długosza we Włocławku.Przedstawicielka rządu podsumowała V edycję programu Klub, z którego dofinansowania skorzystało min. 16 włocławskich klubów.

W ramach rządowego Programu Klub o dofinansowanie mogą starać się małe i średnie kluby sportowe. Środki są kompleksowym wparciem dla klubów i mogą być przeznaczone na wynagrodzenie dla trenera, zakup sprzętu i organizację obozu sportowego. Zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe- V edycja to blisko 4 900 wniosków w całym kraju, które zostały zaopiniowane pozytywnie.

Kluby z Włocławka otrzymały dofinansowanie od kwoty 10.000 zł do  15.000 zł .

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk: Program Klub skierowany jest do małych i średnich klubów, tam gdzie praca z dziećmi i młodzieżą się zaczyna. W tym roku przeznaczyliśmy większą kwotę dofinansowania mimo trudnych czasów pandemii  i dotarliśmy do wszystkich klubów, które poprawnie złożyły wnioski. Moja dzisiejsza wizyta we Włocławku pokazuje, że kluby które uzyskały dofinansowanie dobrze funkcjonują- w samym Włocławku jest ich 16, a łączna kwota dofinansowania to 180 tysięcy złotych. W całym województwie kujawsko-pomorskim klubów, które skorzystały z Programu Klub jest 242, a kwota wsparcia to 3 miliony złotych.

Poseł Joanna Borowiak: Troszczymy się o to, żeby nasza młodzież mogła zadbać o swoja sylwetkę, nabyć właściwych postaw uprawiania sportu, dlatego też wspieramy kluby sportowe , przekazując środki finansowe na ten cel. Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza to placówka która daje przykład dobrej praktyki wykorzystania środków z Programu Klub, ale także z Ministerstwa Sportu na dofinansowanie rozwoju i na budowę infrastruktury sportowej- szkoła uzyskała ponad 1, 5 miliona złotych na dofinansowanie nowych boisk z Ministerstwa Sportu.Środki płyną z Programu Klub, ale również z Programu Sportowa Polska, który jest dużym wsparciem szczególnie dla tych gmin, które nie mogą pozwolić sobie na sfinansowanie obiektów sportowych, remontów sal gimnastycznych we własnym zakresie.

Poseł Anna Gembicka: Z wieloma klubami sportowymi naszego regionu jestem w stałym kontakcie, staram się pomagać w pozyskiwaniu różnego rodzaju środków finansowych. Dobrze wiemy, że tych środków zawsze będzie za mało , bo jeżeli klub chce się rozwijać to potrzebuje z jednej strony miejsca do trenowania, ale z drugiej strony potrzebuje też środków na obozy sportowe, sprzęt. Bardzo się cieszę, że kluby w naszym regionie bardzo chętnie korzystają z różnych możliwości. Zawsze powtarzam, że trzeba chcieć, trzeba się starać i składać wnioski i po prostu o te środki zawalczyć. 

Kluby z Włocławka, które otrzymały dofinansowanie z Programu KLUB:

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY 19- MICHELIN WŁOCŁAWEK  15 000,00 zł,

TOWARZYSTWO KRZEWIENIA KULTURY FIZYCZNEJ OGNISKO HORYZONT WŁOCŁAWEK  10 000,00 zł .

STOWARZYSZENIE PIŁKARSKIE DWUNASTKA WŁOCŁAWEK WŁOCŁAWEK  10 000,00 zł

AZS WŁOCŁAWEK WŁOCŁAWEK  15 000,00 zł

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY DŁUGOSZ WŁOCŁAWEK  15 000,00 zł

KLUB SPORTÓW WALKI „WŁOCŁAWEK” WŁOCŁAWEK  15 000,00 zł

UCZNIOWSKI KLUB PŁYWACKI WODNIK WŁOCŁAWEK WŁOCŁAWEK  10 000,00 zł

INSTYTUT KARATE TRADYCYJNEGO WŁOCŁAWEK 10 000,00 zł

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „REKORD” WŁOCŁAWEK 10 000,00 zł

WŁOCŁAWSKI KLUB SPORTOWY „WŁOCŁAVIA” WŁOCŁAWEK 10 000,00 zł

MŁODZIEŻOWE STOWARZYSZENIE PIŁKI RĘCZNEJ JUNAK WŁOCŁAWEK WŁOCŁAWEK 10 000,00 zł

AKADEMIA ZDROWIA I KARATE TRADYCYJNEGO WŁOCŁAWEK WŁOCŁAWEK 10 000,00 zł

TOWARZYSTWO KOSZYKÓWKI MŁODZIEŻOWEJ WŁOCŁAWEK  10 000,00 zł

LKS VECTRA WŁOCŁAWEK  10 000,00 zł

WŁOCŁAWSKA AKADEMIA PIŁKARSKA WŁOCŁAWEK  10 000,00 zł

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)