fbpx
Wiadomości

Min. Pijana 42-latka za kółkiem ,sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i przekroczenie prędkości- policjanci podsumowali długi styczniowy weekend.

W miniony długi styczniowy weekend policjanci z Włocławka przeprowadzali wzmożone kontrole na drogach miasta i powiatu. W tym czasie ujawnili nietrzeźwego kierującego oraz dwukrotnie tego samego mężczyznę jadącego autem pomimo zakazu sądowego. Poza tym zatrzymali kilku kierującym uprawnienia za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W sobotę (04.01.2020) patrol pełniący służbę na osiedlu Michelin zwrócił uwagę na audi, które wieczorową porą przemieszczało się ulicami tego rejonu. Na widok radiowozu kierujący gwałtownie zahamował i chciał opuścić pojazd. Policjanci sprawdzili w systemach mężczyznę siedzącego za kierownicą. Okazało się, że 21-latek z Włocławka ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze wykonali niezbędne czynności i wręczyli mężczyźnie wezwanie do stawienia się w miejscowej komendzie.  

Nie było to jednak ostatnie spotkanie 21-latka z mundurowymi na drodze.

W poniedziałek (06.01.2020) funkcjonariusze zauważyli to samo audi, którego kierujący jechał bez zapiętych pasów. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, iż za kierownicą ponownie siedział 21-letni mieszkaniec Włocławka, który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione wykroczenie poniósł on karę na miejscu, natomiast za złamanie zakazu kierowania odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Tymczasem w niedzielę (05.01.2020) wieczorem funkcjonariusze patrolujący osiedle Kazimierza Wielkiego zatrzymali do kontroli audi na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Od siedzącej za kierownicą kobiety mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że 42-latka jest pijana. Mieszkanka powiatu włocławskiego miała ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i sporządzili dokumentację do ukarania przez sąd. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi jej zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 2mówi Tomasz Tomaszewski 

Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego prowadzili także działania prewencyjno-kontrolne „prędkość”. W ich wyniku mundurowi ujawnili znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości przez 3 kierujących w obszarze zabudowanym i zatrzymali im uprawnienia do kierowania.

Policyjne mierniki zarejestrowały, że w piątek (03.01.2020)  na ul. Toruńskiej, siedzący za kierownicą toyoty 21-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h w obszarze zabudowanym. Z kolei następnego dnia (04.01.2020) na tej samej ulicy kierujący volkswagenem 36-latek jechał o 60 km/h więcej w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h, a siedząca „za kółkiem” 22-latka przekroczyła prędkość o 52 km/h. Wszyscy piraci drogowi stracili uprawnienia na 3 miesiące. Otrzymali także wysokie mandaty i punkty karne.

KMP Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji