fbpx
Lifestyle

Miłość osób aseksualnych- jak kochają aseksualni?

Aseksualizm to brak pociągu seksualnego, który jest cechą wrodzoną, a nie nabytą. Osoby dotknięte aseksualnością stanowią 1% społeczeństwa. Nieznana jest dla nich burza namiętności, ani nie oddziałuje na nie erotyzm czy pornografia, nie czują także podniecenia podczas zbliżenia.

Mity, które dotykają osób aseksualnych

Brak pociągu seksualnego, nie wyklucza odczuwanie miłości jako uczucia. Powszechnie aseksualizm traktuje się jako osobną orientację. Aseksualizm nie należy również traktować jako abstynencję seksualną, tą wybiera się świadomie, natomiast aseksualizm to cecha, z którą się rodzimy. Aseksualizmu nie nabierzemy również przez zaburzenia hormonalne, traumę lub inne czynniki psychologiczne czy zdrowotne.

Jak kochają osoby aseksualne?

Osoby aseksualne kochają drugie osoby i chodź mają niskie libido, uprawiają one seks chodź rzadziej niż większość społeczeństwa. Późniejszy jest także wiek inicjacji czyli powszechnie znanego pierwszego razu. Jednak co motywuje osoby aseksualne do zbliżeń płciowych? Jak pokazują badania często jest to ciekawość takiego doświadczenia, ale też chęć zaspokojenia drugiej osoby, badania pokazują, że często osoby aseksualne odczuwają poczucie powinności wobec spełnienia oczekiwań partnera. Seks, więc dla osób aseksualnych jest bardziej czynnością mechaniczną i przeżyciem intelektualnym.

Mimo braku fizycznego pociągu, większość osób odczuwa pociąg romantyczny, wynikiem tego jest chęć stworzenia z kimś bliskiej relacji. Może to być jednak trudne bo związek bez czynnika erotycznego, nie wiele różni się od przyjaźni. Pojawia się, więc problem skategoryzowania takiego związku. Dużo osób aseksualnych, stroni jednak od relacji romantycznych bo obawia się presji związanej z czynnikiem erotycznym.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji