fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Miasto otrzymało dofinansowanie na projekt „Latarnicy społeczni obszaru rewitalizacji”

W piątek 7 Maja, odbyło się oficjalne podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim w ramach projektu: „Latanicy społęczni obszaru rewitalizacji”. Jest kto projekt który ma na celu wesprzęć realizację Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Zgodnie z założeniami projektu, latarnicy jako liderzy w obszarze rewitalizowanym, działać będą na rzecz społeczności lokalnej i rozwiązywać problemy, z którymi mieszkańcy Śródmieścia borykają się na co dzień.

Pilotażowy projekt opracowany przez Wydział Rewitalizacji zakłada przeszkolenie, poprzez staże i kursy zawodowe, poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, prawne i terapeutyczne, oraz zatrudnienie 6 latarników społecznych. Ich praca zostanie ukierunkowana na pomoc mieszkańcom obszaru rewitalizowanego.

Planowany projekt stanowi składową Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Projekt niezwykle ważny nie tylko w znaczeniu Rewitalizacji Śródmieścia, ale również w aspekcie „rewitalizacji społecznej”. W głównej mierze jako walka z wykluczeniem społecznym, ubóstwem, marginalizacją poszczególnych grup mieszkańców z terenu śródmieścia Włocławka. Głównymi założeniami projektu jest współpraca z tymi mieszkańcami. Będą oni tzw. „latarnikami społecznymi”. Projekt przewiduje udział 38 osób. Będzie realizowany w dwóch etapach. W I etapie będzie pracowało 8 osób, natomiast w drugim 30 osób. – powiedział Prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski.

Wartość projektu wynosi 800 tyś zł.  85%  tej kwoty stanowi udział Województwa Kujawsko – Pomorskiego natomiast udział Miasta Włocławek będzie w formie aportu rzeczowego tj. w formie korzystania z sal urzędu Miasta Włocławek i stanowić będzie kwotę 120 tyś zł. Projekt realizowany będzie od kwietnia 2021 roku do grudnia 2022 roku.    

Ta inicjatywa to szansa żeby przełamać bierność To dobry sygnał dla mieszkańców śródmieścia, że dzięki temu programowi będą mogli znaleźć swoją drogę rozwoju. Gratulacje dla osób którzy stworzyli ramy tego projektu, gdyż został on bardzo wysoko oceniony. – powiedział Sławomir Kopyść, członek Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji