fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Miasto jest już właściwie gotowe na ten krok- miejskie żłobki i przedszkola zostaną otwarte.

29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 6 maja możliwe będzie otwarcie żłobków i przedszkoli. Ostateczna decyzja w kwestii otwarcia danej placówki należała do organu założycielskiego we współpracy z pracownikami powiatowych służb sanitarnych, po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w regionie.

30 kwietnia podczas konferencji prasowej, zastępca prezydenta Barbara Moraczewska poinformowała  iż:

Po szerokiej analizie, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli ,prezydent miasta podjął decyzję, iż od dnia 6 maja samorząd Włocławka nie uruchomi edukacji przedszkolnej.

15 maja br. podczas konferencji prasowej prezydent Marek Wojtkowski, poinformował , iż najwcześniej od 25 maja we Włocławku zostaną uruchomione miejskie żłobki i przedszkola. Miasto jest już właściwie gotowe na ten krok, ale…

Prezydent Marek Wojtkowski : Problemem jest ,iż nie mamy możliwości zaopatrzenia ,przede wszystkim pracowników placówek w środki ochronne- takie jak płyny dezynfekujące, czy maseczki.

Na dzień dzisiejszy zgodnie z obowiązującą formułą , edukację przedszkolną w naszym mieście od 25 maja rozpocznie ograniczona liczba dzieci, ponieważ…

Marek Wojtkowski: Bazując na informacjach systemu zabezpieczeń ,Gmina Miasto Włocławek może uruchomić tylko 53 % dostępnych miejsc. 215 miejscami dysponujemy w żłobkach, a 115 miejsc możemy tylko na dzień dzisiejszy uruchomić.

K.M.

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji