fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Mężczyzna podczas interwencji zaatakował strażnika miejskiego.

W dniu 26 kwietnia br. około godz. 9:30 do Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła telefoniczna prośba o podjęcie interwencji wobec mężczyzny, leżącego w bramie wjazdowej nieruchomości przy ulicy 3 Maja 15.

Na miejscu patrol interwencyjny stwierdził leżącego mężczyznę, którego stan wskazywał na to, że może znajdować się w sytuacji zagrożenia dla zdrowia i życia. Mężczyzna leżał twarzą do ziemi. Nie reagował na wydawane polecenia i pytania.

W trakcie układania mężczyzny w pozycji bezpiecznej, nagle zaatakował on jednego ze strażników uderzając  łokciem w twarz, powodując zerwanie przyłbicy ochronnej. Przy drugiej próbie uderzenia spowodował upadek strażnika miejskiego na ziemię.

Dariusz Rębiałkowski rzeczni SM: Ponieważ mężczyzna podczas trwania interwencji był agresywny, strażnicy zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek na ręce. Po doprowadzeniu do pojazdu służbowego, mężczyzna oświadczył, że pił wcześniej alkohol i zażywał środek odurzający w postaci amfetaminy.

Po ustaleniu danych osobowych okazało się, że agresorem był 27- latek, obecnie bez stałego miejsca zamieszkania. W związku z  naruszeniem  nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, został przekazany do dalszych czynności do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji