fbpx
Wiadomości

Marszałkowski medal dla doktora Jerzego Kopaczewskiego za 50-lecie pracy lekarskiej.

Doktor Jerzy Kopaczewski, kardiolog, jeden z najbardziej znanych i cenionych włocławskich lekarzy, obchodzi półwiecze pracy zawodowej.

Uroczyste spotkanie jubileuszowe odbyło się w minioną sobotę  we Włocławku, z udziałem członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia i radnego województwa Stanisława Pawlaka. Jubilat odebrał najwyższe wojewódzkie odznaczenie, marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Jerzy Kopaczewski urodził się w 1945 roku w Hanowerze, gdzie jego rodzice byli podczas wojny robotnikami przymusowymi, jest absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku. Zawodowo związał się z naszym regionem – pracował w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Popiełuszki we Włocławku i szpitalu powiatowym w Lipnie (m. in. jako ordynator kardiologii i oddziału chorób wewnętrznych); obecnie jest konsultantem kardiologii w Szpitalu Popiełuszki i szefem kardiologii Uzdrowiska Wieniec.

Przez 10 lat (1991-2001) zasiadał w Senacie, gdzie pracował m.in. nad kwestiami dotyczącymi polityki społecznej i ochrony zdrowia, a także przygotowaniami Polski do integracji europejskiej.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji