fbpx
Wiadomości

Marszałek utworzył fundusz – „Razem możemy więcej”.

Marszałek Piotr Całbecki podjął decyzję o utworzeniu funduszu na rzecz walki z koronawirusem i skutkami epidemii „Razem możemy więcej”. To efekt m.in. inicjatywy kujawsko-pomorskich firm gotowych do wyasygnowania na ten cel własnych pieniędzy.

Każdy się może przyłączyć, także prywatni darczyńcy. Wesprzyjmy tych, którzy troszczą się o nasze zdrowie, codziennie opiekują naszymi seniorami i osobami niepełnosprawnymi, wolontariuszy, a także środowiska, które ucierpiały lub ucierpią w związku z obostrzeniami stanu epidemicznego.

Maski, rękawiczki, fartuchy, kombinezony ochronne – tych rzeczy zużywa się teraz bardzo dużo. Stąd idea zbiórki. To gest w stronę osób, które codziennie spotykają się z zagrożeniem związanym z epidemią Covid-19. Samorząd województwa zdaje  sobie sprawę, że sytuacja będzie się dynamicznie zmieniać i wkrótce będziemy się musieli zmierzyć z wieloma problemami, których dziś nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić. Dlatego listę beneficjentów i  katalog potrzeb, które postaramy się zaspokoić, będziemy elastycznie dostosowywać do sytuacji – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Każdy może wesprzeć marszałkowski fundusz „Razem możemy więcej”, stworzony we współpracy z  Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem Samorządowym Salutaris.

  • Numer konta: 16 1020 5011 0000 9502 0319 0386
  • Tytuł przelewu: Razem możemy więcej

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji