fbpx
Wiadomości

LPP pomaga- 2 tysiące maseczek ochronnych trafiło do Brześcia Kujawskiego.

Obecna, dynamicznie zmieniająca się sytuacja nakłada na nas nowe zadania, wyznacza priorytety. To moment w którym musimy być odpowiedzialni i solidarni, myśląc o zdrowiu naszym i naszych bliskich. Mając na względzie dobro, a przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, podejmujemy szereg działań, które mają zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i przetrwać trudne chwile – mówi burmistrz Tomasz Chymkowski.

W ostatnim czasie gmina przeznaczyła środki na zakup 10 kompletów łóżek polowych wraz z kocami i poduszkami, maseczki, rękawice ochronne, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, zaopatrzyliśmy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w niezbędny sprzęt ochronny. Jednym z ważniejszych działań jest bezpośrednia pomoc osobom potrzebującym pomocy, dlatego też uruchomiona została specjalna linia telefoniczna, gdzie można zgłaszać potrzeby w zakresie zrobienia zakupów czy nabyciu leków. Oprócz dowozu zakupów żywnościowych czy leków, możliwy jest dowóz gotowych posiłków dla seniorów czy osób przebywających w kwarantannie- burmistrz Tomasz Chymkowski 

Na potrzeby regionu nie pozostają obojętne firmy z Brzeskiej Strefy Gospodarczej. W akcję włączył się gdański producent odzieży – firma LPP. 9 kwietnia do Brześcia Kujawskiego trafiło 2 000 maseczek ochronnych. Środki przekazane zostały między innymi jednostkom OSP, Brzeskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz tym, którzy bezpośrednio pomagają zagrożonym. W ramach akcji #LPPPOMAGA firma wspiera szpitale i placówki medyczne przekazując maseczki ochronne. Do tej pory spółka pomogła prawie 100 placówkom – już za chwilę dołączy do nich również włocławski szpital, do którego wysłano 2 000 maseczek.

Cieszymy się, że możemy nieść pomoc w tych trudnych dla wszystkich czasach – mówi Patrycja Zbytniewska, Prezes Fundacji LPP. Obserwując sytuację związaną z epidemią, błyskawicznie przystąpiliśmy do działania. LPP przeznaczyło ponad 1 mln zł na zakup maseczek ochronnych. W ciągu ostatnich tygodni przekazaliśmy ich już 250 tys. sztuk,  a kolejne dostawy są w drodze. Chcemy pomagać nie tylko regionom, w których znajdują się nasze centrale, ale wszędzie tam, gdzie placówki zdrowia potrzebują wsparcia. Spływające do nas każdego dnia prośby, pokazują, że te potrzeby są wciąż ogromne. Mamy nadzieję, że nasze działania będą nie tylko realnym wsparciem w tym trudnym dla wszystkich czasie, ale też motywacją dla innych firm, że warto pomagać.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji