fbpx
Wiadomości

Lewica zjednoczyła trzy pokolenia i…wyrasta z lokalnych samorządów.

18 września na Placu Wolności odbyła się konferencję prasowa KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w której udział wzięli min. zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki, kandydat na senatora RP Jerzy Wenderlich, Anna Turska kandydatka do Sejmu i Piotr Kowal kandydat do Sejmu RP.

Krzysztof  Kukucki: Lewica chce, by Polska była krajem demokratycznym, państwem dobrobytu. Zjednoczyliśmy trzy pokolenia postępowych Polek i Polaków, którzy chcą nasz kraj zmieniać każdego dnia i budować nową, lepszą Polskę. Ponad 20 lat konstytucja zapewniała nam stabilność. Dziś wiadomo, że nie dla wszystkich ta konstytucja jest świętością, stąd też jest wyraźny podział na ugrupowania dla których konstytucja i demokracja jest ważna i ugrupowanie, które konstytucji nie chce szanować.Dla władz miast , dla mieszkańców Włocławka niezwykle ważne jest to, jak reprezentacja naszej małej ojczyzny będzie wyglądać w sejmie w nowej kadencji .Przed naszym miastem bardzo dużo wyzwań- mamy świadomość tego ,że w wielu z nich powinny nam pomóc władze krajowe, stąd też bardzo ważne jest  to ,by w Sejmie RP swoich  „adwokatów” miał Włocławek . Dlatego też nasza lokalna organizacja SLD popiera i wspiera kandydaturę Anny Turskiej i  Piotra Kowala, którzy  walczą o mandat  parlamentarzystów.

Piotr Kowal: Lewica to trzy partie, trzy pokolenia ,trzecia siła. Lewica wyrasta ponownie z samorządu .Kiedy niecały rok temu mieszkańcy Włocławka poparli mnie w wyborach samorządowych ,przez ten czas wiele się nauczyłem, wiele zobaczyłem i wiem, że dużo spraw można załatwić na poziomie samorządu, ale ten samorząd potrzebuje wsparcia również ze strony władz centralnych Jednym z elementów mojego programu wyborczego jest powrót do podziału administracyjnego z przed 1998 roku, a mianowicie do 49 województw. Włocławek i okolice bardzo straciły na reformie, wręcz zostały zmarginalizowane. Dodatkowo obecnie administracja kosztuje nas o wiele więcej niż kiedy funkcjonowało 49 województw. Ze środków unijnych korzystają największa miasta. Dodatkowo pieniądze rządowe, głównie rozdysponowywane są w Toruniu i Bydgoszczy. W okresie kiedy Włocławek funkcjonował jako województwo włocławskie zlikwidowano szereg instytucji i zakładów pracy, co spowodowało utratę zatrudnienia dla kilku tysięcy osób.

Kinga Maślanka

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji