fbpx
Wiadomości

Lewica zaprezentowała listy i program. Kandydat z Włocławka, Piotr Kowal mówił o polityce mieszkaniowej i stabilnym rynku pracy.

Wiosna, Razem i Sojusz Lewicy Demokratycznej to komitet wyborczy Lewicy.26 sierpnia podczas spotkania z mediami, Lewica zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu z okręgu nr 5. Jednym z nich jest włocławski radny,Piotr Kowal (SLD).

Zanim kandydaci zabrali głos, konferencję prasową otworzył Krzysztof Kukucki Przewodniczący Rady Miejskiej SLD we Włocławku:

Ponieważ bardzo szanujemy integralność całego naszego okręgu, zrównoważony rozwój jest również jednym z naszych priorytetów, ta konferencja jest trzecią w dniu dzisiejszym. Za nami już dwa spotkania z mediami w Grudziądzu i w Toruniu.

Liderem listy jest urodzony w Przemyślu, Robert Kwiatkowski, były członek KRRiT w latach 1996–1998, do 2004 prezes zarządu Telewizji Polskiej.

Robert Kwiatkowski: Głosimy ważne informacje.Wielu ludzi odchodzi z aptek dlatego, że nie stać ich na wykupienie recept. Mamy z tym zjawiskiem do czynienia niepokojąco często i dlatego postulujemy,żeby każdy lek refundowany, nie kosztował obywatela więcej niż 5 zł. Warto również zatroszczyć się o kondycję służby zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy w tej służbie zdrowia pracują – lekarzy,ratowników medycznych, pielęgniarzy i pielęgniarek.

Numerem 2 na liście jest obecna parlamentarzystka ,Joanna Scheuring-Wielgus, która mówiła na Przystani przy Piwnej we Włocławku,  o planach Lewicy związanych z…praworządnością.

Lewica zadba w pierwszej kolejności o praworządność. Zrobi porządek z tym, co zrobiło PiS, które doprowadziło do totalnego bałaganu, jeśli chodzi o praworządność w naszym kraju. Lewica, jako jedyna partia, nie zawiedzie Polek i Polaków. Postawi przed Trybunałem Stanu ministra Ziobro i premiera Morawieckiego, a być może prezydenta Dudę oraz te wszystkie osoby,które łamią polskie prawo.

Miejsce 4 na liście należy do Piotra Kowala, który poruszył dwa ważne tematy- politykę mieszkaniową państwa i stabilny rynek pracy.Kandydat mówił również o…trafnej diagnozie PiS w poprzednich wyborach.

Piotr Kowal: Prawo i Sprawiedliwość, przed poprzednimi wyborami trafnie zdiagnozowało, iż jednym z zagrożeń dla Polski jest kryzys demograficzny. Rozwiązaniem tego problemu ma być świadczenie 500+. Nie negujemy transferów socjalnych, bo są one potrzebne, natomiast, by móc poprawić sytuację demograficzną w Polsce potrzebne są dwa ważne rozwiązania- przede wszystkim należy poprawić warunki mieszkaniowe, ale również stabilizację rynku pracy, bo niestety młodzi ludzie wchodzą w życie z obawą, że nie będą w stanie zapewnić godnych warunków swemu potomstwu.

Jak zaznaczył Piotr Kowal, włocławski Sojusz Lewicy Demokratycznej już od lat proponuje rozwiązania dotyczące polityki mieszkaniowej, aktualnie SLD wziął również odpowiedzialność za to i przystąpił do realizacji .

Piotr Kowal: W programie Lewicy jest zapis, który mówi o budowie 2 milionów mieszkań dla Polaków. Mieszkań których koszt dla najemcy byłby zdecydowanie niższy, niż na rynku komercyjnym -nie wyższy niż, 20 zł za metr kwadratowy. Państwo ma nie zarabiać, a wspierać obywateli.

A kandydat na senatora, którym jest Jerzy Wenderlich podczas konferencji mówił tak:

Cieszymy się z każdego spełnienia socjalnego, cieszymy się z 500+, ale ubiegamy się o mandaty również po to, by 500+ znaczyło 500+. To musi być świadczenie waloryzowane, a dziś to jest już marny grosz przez -drożyznę, przez dużą inflację.

Wybory do parlamentu odbędą się 13 października 2019 roku.

Kinga Maślanka

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji