fbpx
Galerie

Letosława Charaszkiewicz – jubileusz 50-lecia pracy twórczej [FOTO].

Po raz trzeci Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku miała zaszczyt gościć jubileuszową wystawę Letosławy Charaszkiewicz, malarki, rysowniczki, projektantki. Artystka pochodzi z Duninowa koło Płocka, ale od dziesiątego roku życia jest mieszkanką Włocławka.

Czerpanie z natury to fundament twórczości Letosławy  Charaszkiewicz, lecz nie jest to równoznaczne z jej wiernym naśladowaniem. Na jubileuszowej wystawie można było zobaczyć przekrój dorobku artystycznego, a także najnowsze kompozycje.

Jej twórczość sięga poza utarty szlak malarstwa i rysunku. Dlatego też wśród prac prezentowanych na wystawie znalazły się kolaże, asamblaże, tkaniny i dzianiny artystyczne, projekty ubiorów i biżuterii, kompozycje recyklingowe.

Artystka otrzymała z okazji Jubileuszu specjalne podziękowania od władz miasta oraz od Dobrzyńsko-Kujawskiego Towarzystwa Kulturalnego.

K.M.

Foto : Radosław Wiankowski

Polecamy

1 komentarz

  1. Serdeczne gratulacje dla naszej sympatycznej i wszechstronnie uzdolnionej artystycznie Jubilatki . Nieustannie podziwiam Jej talent a także niesłychaną pracowitość wyrażającą się w ogromnej determinacji w oddawaniu się pracy twórczej…….
    Życzę dużo zdrowia i dalszych sukcesów na tej niwie .

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: