fbpx
Wiadomości

Lato w Brześciu – Będzie sportowo, będzie aktywnie, będzie ciekawie.

Uczniowie zakończyli rok szkolny, kalendarzowe lato przywitało nas słoneczną pogodą. Przed uczniami dwa miesiące wakacji. Mamy nadzieję, że te dni będą promienne, pełne niezapomnianych przygód, ale przede wszystkim bezpieczne. 

Dla tych, którzy całe lub część wakacji spędzają w domu, przygotowano szereg atrakcji:

Amatorów kąpieli wodnych już od 1 lipca zapraszamy na basen miejski. Termin ten wynika z ustaleń i wytycznych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włocławku. Obiekt czynny będzie każdego dnia w godzinach 10.00-20.00. Dla odpoczywających przygotowane zostały przebieralnie, boisko do piłki siatkowej, a dla najmłodszych piaskownica wypełniona zabawkami. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwać będzie dwóch ratowników. Cena biletu – 2 zł.

Wraz z rozkręcającymi się wakacjami, rozkręca się oferta Brzeskiego Centrum Kultury. W tym roku letnie półkolonie podzielone zostały na dwie części. Pierwsze zajęcia rozpoczną się z początkiem lipca, kolejna część w połowie sierpnia. W programie zaplanowano zajęcia warsztatowe i sportowe oraz w Gostynińsko- Włocławskim Parku Krajobrazowym w ramach projektu „Lubię tu być – na zielonym”, w trakcie których odbędą się wycieczki w okolice jeziora Gościąż, jeziora Rakutowskiego, na ścieżkę przyrodniczą Dzilno- Kukawy oraz do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym.  A już od połowy lipca ruszy „Objazdowy Dom Kultury”. Nie zabraknie gier i zabaw na świeżym powietrzu, malowania buziek, atrakcji przygotowanych przez strażaków z jednostek OSP oraz słodyczy i lodów.

Dla amatorów sportu i aktywności fizycznej ofertę przygotował GKS Łokietek. Już od połowy lipca, w ramach projektu „Wakacje z Łokietkiem” klub rozpoczyna realizację akcji  „Łokietek wychodzi na miasto”, której partnerem jest  gdański producent odzieży – firma LPP.

W kilku punktach na terenie miasta i gminy przeprowadzone zostaną rozgrywki piłkarskie oraz gry i zabawy dla wszystkich dzieci.  Dla trochę starszych, zorganizowany zostanie turniej plażowej piłki siatkowej, a dla wszystkich chętnych Nocny Turniej Piłkarski.

Ponadto zmianie ulegają godziny otwarcia obiektów sportowych na terenie gminy:
– Stadion Miejski:
poniedziałek – piątek 12.00-20.00,
sobota-niedziela – 10.00 do 20.00
– „Moje Boisko Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Brześciu Kujawskim:
poniedziałek – piątek – 11.00 – 21.00
sobota – niedziela – 10.00 – 21.00

Nie zabraknie imprez plenerowych. Już w najbliższy weekend odbędzie się IX Święto Żuru Kujawskiego, z początkiem sierpnia zaprosimy na letnie Kino pod Gwiazdami, a wakacje zakończymy dożynkami gminno – parafialnymi, gdzie gwiazdą wieczoru będzie Sławomir.

O szczegółach dotyczących wydarzeń już wkrótce informować będziemy na plakatach i stronach internetowych.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji