fbpx
Testowy baner
Wiadomości

„Lądowanie na księżycu – historia prawdziwa” i „Dzieci świata”. Wystawy w Browarze B.

Od 10 września do 10 października 2021 r. w Galerii „Migawka” Centrum Kultury Browar B. będzie można oglądać wystawę fotografii Thomasa Herbircha pt. „Lądowanie na księżycu – historia prawdziwa”.

Udostępniony przez warszawską galerię Leica 6×7 Gallery projekt niemieckiego fotografa składa się z czarno-białych zdjęć opatrzonych dowcipnymi tekstami, za pomocą których opowiada on swoją wersję wydarzeń lądowania Apollo 11 na Srebrnym Globie. Teorie spiskowe dotyczące Neila Armstronga, Buzza Aldrina i Michaela Collinsa należą do najbardziej rozpowszechnionych mitów współczesnej amerykańskiej i globalnej popkultury. Opowieść fotograficzna Herbricha dotyka kwestii prawdziwości fotografii, a także zwraca uwagę na wyjątkowe zamiłowanie człowieka do wszelkich tajemnic i teorii spiskowych.

Od 10 do 12 września 2021 r. w Centrum Kultury Browar B., a od 13 września na placu Wolności będzie można oglądać wystawę fotografii autorstwa Elżbiety Dzikowskiej. Inauguracja wystawy nastąpi 15 września o godz. 12.00.

„Dzieci Świata” to kolejna wystawa po „Uśmiechu Świata” przepełniona uśmiechem, różnorodnością kulturową, empatią, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, pracując od najmłodszych lat, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze – uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Wystawa została objęta honorowym patronatem UNICEF Polska, Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marka Wojtkowskiego – Prezydenta Miasta Włocławek. Partnerami organizacji wystawy są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Włocławek, Centrum Kultury „Browar B.” i Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Informacje o wystawach są dostępne na stronie: Centrum Kultury Browar B

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji