fbpx
Tylko TU

Kukucki zastępcą prezydenta Wojtkowskiego. Będą budować “Lepszy Włocławek”.

Wydział Rozwoju Miasta i Inwestycji ,Wydział  Urbanistyki i Architektuy, Centrum Obsługi Inwestora i Biuro Zamówień Publicznych – tym pokieruje Krzysztof Kukucki, który w dniu 4 grudnia otrzymał rekomendację od włocławskiego zarządu Sojuszu Lewicy Demokratycznej na urząd zastępcy prezydenta.

Prezydent Marek Wojtkowski pod koniec listopada powołał na swoich zastępców Barbarę Moraczewską i Domicelę Kopaczewską.

O powołaniu trzeciego zastępcy, rekomendowanego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej  podczas ostatniej sesji Rady Miasta mówił min. tak:

Ja oczywiście nie naciskam kolegów z koalicyjnego klubu. Wiem, że jest to trudna decyzja- dlatego też spokojnie czekam.

Krzysztof Kukucki decyzję podjętą przez zarząd SLD przedstawił dziś prezydentowi miasta, który to powołuje swoich zastępców.

Wracając do słów Marka Wojtkowskiego podczas konferencji prasowej w dniu 30 października 2018 – zapewne prezydent będzie na ” tak”.

Jeśli chodzi o priorytety to mamy bardzo podobne- mieszkania, transport wewnętrzny, poprawa jakości życia mieszkańców, na tym nam zależy. Układ, który się wytworzył w Radzie Miasta daje taką stabilizację i dobra współpraca pomiędzy naszymi klubami SLD i Koalicji Obywatelskiej taką współpracę zapowiada.

W przypadku powołania na funkcję zastępcy Krzysztofa Kukuckiego, do Rady Miasta wejdzie  Elżbieta Rutkowska,która w tegorocznych wyborach uzyskała w okręgu Zazamcze 207 głosów.

Elżbieta Rutkowska była radną w latach 2010- 2014. Jest nauczycielem w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku ,członkiem ZNP- bezpartyjna.

Krzysztof Kukucki funkcję zastępcy prezydenta obejmie od dnia 1 stycznia 2019 roku. Obecnie jest przewodniczącym Rady Miasta Włocławek.

Kinga Maślanka

 

Polecamy

1 komentarz

  1. Mam nadzieję że jest to dobra decyzja.Pan Kukucki przed wyborami miał bardzo dobry program rozwoju Włocławka, jak obecny Prezydent.Łącząc siłę za 5 lat będziemy mieli piękny Włocławek. No i to podziemne przejście na Zazamczu które obaj Panowie obiecali.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: