fbpx
Wiadomości

,,Księżniczka na ziarnku grochu i nowe szaty króla” jeszcze raz w teatrze

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza wszystkich tych, którzy jeszcze nie widzieli i tych którzy chcą zobaczyć jeszcze raz, na najnowsze przedstawienie Teatru „Skene”, które powstało na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt: Księżniczka na ziarnku grochu i nowe szaty króla.

W baśniowym świecie jest takie państwo, którym rządzi Król Głuposław Najmądrzejszy. Ma żonę Złotosławę i syna Królewicza. Król nie interesuje się poddanymi i państwem. Zainteresowany jest tylko sobą i tym, żeby wszyscy go podziwiali. Za okazywanie mu podziwu i chwalenie go otrzymuje się wysokie stanowiska i pieniądze. Stąd też cały królewski dwór to zgraja królewskich lizusów i głupców. Pewnego dnia w królestwie tym pojawia się para oszustów, którzy oferują Królowi uszycie za duże pieniądze najwspanialszych na świecie szat. Jednak szaty te będą mogli zobaczyć tylko ci, którzy są szlachetnie urodzeni. Oczywiście, cały  zakłamany dwór widzi te materiały, z których rzekome szaty będą szyte. W tym samym czasie Królowa wpada na pomysł, aby znaleźć przyszłą żonę dla Królewicza. Ogłasza casting Księżniczek. Te się pojawiają, jednak żadna z nich nie pasuje na przyszłą żonę dla Jej syna. Pojawia się jednak, zupełnie przypadkowo, jeszcze jedna Księżniczka. Co prawda biedna, ale Książę się nią zachwyca. Królowa chce kandydatkę sprawdzić i pod materace w łóżku, w którym ma spać wybranka, wkłada ziarnko grochu…

Nadchodzi dzień, w którym Król ma się pokazać światu w nowych szatach, a Królewicz przedstawić kandydatkę na żonę…

A jak to się wszystko zakończy? Tego nie przewidział nawet sam Andersen.

To trzeba zobaczyć w Teatrze będąc na przedstawieniu w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne 22 stycznia 2023 roku o godz. 11.00!

Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz,

Muzyka i dźwięk: Jagoda Sobolewska, Piotr Matuszkiewicz,

Projekty graficzne, scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,

Światło: Włodzimierz Stawisiński,

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji