fbpx
Testowy baner
Lifestyle

Książki na jesienne wieczory

Jesień zbliża się nieubłaganie. Dni stają się coraz krótsze, a wieczór zapada zbyt szybko. Człowiek często gubi się w jesiennej aurze, przedstawiamy pięć książek na długie jesienne noce pod kocem.

Asymetria Lisa Halliday– młoda kobieta rozpoczyna romans z amerykańskim pisarzem, który z pochodzenia jest Irańczykiem. Zostaje mu to dobitnie przypominane na lotnisku, gdy próbuje wyjechać, aby pomóc bratu, który został porwany. Z pozoru dwie różne historie łączą się ze sobą i przeplatają. Książka ta została wyróżniona przez magazyn Time oraz New York Times.

Frida Barbara Mujica– książka stanowi istny balejaż religii, kultury i tradycji meksykańskiej, który w nietypowy sposób połączony jest z surrealizmem. Frida to książka o Fridzie Kahlo, która za życia bardziej znana była jako zona artysty Diego Rivery, niż ze swoich własnych malarskich poczynań. Biografia skupia się na bardziej burziwych momentach zycia artystki.

Alicja w krainie czarów Caroll Lewis– klasyka z dzieciństwa opowiadająca o przygodach dziewczynki Alicji w niezwykłej krainie. Książka jest tak dużym fenomenem, że została przetłumaczona na 97 języków. Idealna na jesienna chandrę, gdyż przeniesie nas do nieznanej krainy.

Lista Nieobecności Paweł Urbaniak– to książka pełna melancholii i smutku. Opowiada o stracie ważnej osoby, zadaje pytania nad którymi trzeba poświęcić trochę więcej czasu, bawi się uczuciami czytelnika.

Zaginione miasto Boga Małp Douglas Preston– to historia kilku śmiałków, którzy odważyli się podążać ścieżką nieokrytą i niezbadaną. Opierając się na wierzeniach i legendach pragną odkryć jedną z tajemnic. Książka polecana dla osób ciekawych świata i mający niedosyt przygód.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji