fbpx
Wiadomości

Krzysztof Kukucki oraz Janusz Dębczyński na drugim proteście ws. budowy wytwórni masy bitumicznej. Będą mediacje!

21 czerwca o godz. 18.00 odbył się drugi protest niedaleko nowej przystani przy ulicy Płockiej przeciwko budowie przez prywatnego inwestora wytwórni masy bitumicznej z udziałem zastępcy prezydenta Włocławka Krzysztofa Kukuckiego oraz radnego Janusza Dębczyńskiego.

Mieszkańcy ulicy Płockiej, a także dzielnicy Rybnica są przeciwni budowy wytwórni masy bitumicznej ze względu na toksyczne opary, wysoki hałas, brzydki zapach i pył. Z tego powodu mieszkańcy zapowiedzieli drugi już protest przeciwko budowie, na którym licznie zgromadzili się mieszkańcy.

Fot. Radosław Wiankowski.

Decyzja jest wydana natomiast wydaje się, że ta propozycja, która padła na sesji Rady Miasta, żeby usiąść do stołu i rozmawiać jest rozwiązaniem optymalnym tym bardziej, że nie jest powiedziane, że ta inwestycja jak już ma być we Włocławku to musi być akurat w tym miejscu, więc myślę, że takie spotkanie trójstronne gdzie będzie prezydent, będą przedstawiciele mieszkańców oraz inwestor. Spotkanie miałoby się odbyć po 7 lipca – powiedział Krzysztof Kukucki zastępca Prezydenta Włocławka.

W przypadku Urzędu Miasta i Pana Prezydenta pierwsza decyzja, która została wydana w sprawie tej inwestycji była decyzją odmowną. Prezydent wydał decyzję, w której odmówił wydania pozwolenia na budowę. Niestety inwestor odwołał się od tej decyzji a odwołanie trafiło do wojewody. Wojewoda przeanalizował te odwołanie i uchylił decyzję prezydenta odmawiającą wydania decyzji na budowę. Zwrócił ją do Urzędu Miasta w celu ponownego rozpatrzenia. W tym czasie inwestor uzupełnił wszystkie brakujące elementy i administracyjnie nie ma możliwości na odmowę.

Fot. Radosław Wiankowski.

Od początku jestem tutaj z mieszkańcami i zgadzam się w pełni z tym że w tym miejscu nie może być wytwórni asfaltu. Poprosiłem przewodniczącego Rady Miasta, żeby udzielił głosu Pani Marii Krynickiej i żeby z tym problemem zapoznała się cała Rada Miasta. Prezydent ma pewne instrumenty, które pozwolą doprowadzić do mediacji, w których również wezmę udział. Ja jestem przekonany, że przedsiębiorca pod wpływem waszych protestów ustąpi  i ta wytwórnia nie będzie budowana – powiedział Janusz Dębczyński Radny Miasta Włocławek.

Pan radny Dębczyński, dzięki niemu dostąpiliśmy głosu na sesji Rady Miasta, to on z nami stoi, nasi radni nas opuścili, natomiast tylko Pan Dębczyński i Pan Prezydent Kukucki są za nami i dzięki nim to wszystko wypływa i dzięki nim możemy dzisiaj się tutaj spotkać – powiedziała protestująca Maria Krynicka.

Fot. Radosław Wiankowski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji