fbpx
Wiadomości

Kradzież rozbójnicza -bracia „poszli na zakupy”.

Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch młodych mężczyzn uciekających ze sklepu ze skradzionym towarem. Jak się okazało, byli to bracia, którzy zabrali artykuły z półek, używając przemocy wobec interweniujących pracowników. W trakcie czynności wyszło na jaw, że jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki, a na dodatek tydzień temu także dokonał przestępstwa kradzieży w tym miejscu. Tymczasem drugi z braci był osobą poszukiwaną.

Wczoraj (23.10.2019) wieczorem włocławscy policjanci podczas patrolowania miasta zauważyli dwóch młodych mężczyzn wybiegających z jednego z marketów. Doświadczeni funkcjonariusze od razu nabrali podejrzeń co do takiego zachowania i postanowili zatrzymać uciekinierów. Po krótkim pościgu pieszym, młodzieńcy wpadli w ręce funkcjonariuszy.

Okazało się, iż chwilę wcześniej obaj „robili zakupy” w markecie znajdującym się nieopodal, ale wcale nie zamierzali za nie zapłacić. Zapakowali do plecaka artykuły spożywcze i podczas ucieczki odpychali i szarpali pracowników sklepu próbujących ich ująć. Nie spodziewali się, że po chwili będą już w kajdankach jechać na komendę.Po zatrzymaniu wyszło na jaw, że obaj są braćmi w wieku 15-tu i 18-tu lat. Przy starszym policjanci znaleźli niewielką ilość narkotyków. Ustalili także, że tydzień temu w tym samym sklepie dokonał on kradzieży, której wartość podlega pod przestępstwo. Natomiast młodszy okazał się osobą poszukiwaną, która samowolnie oddaliła się z placówki wychowawczejinformuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

18-latek spędził noc w policyjnym areszcie, natomiast 15-latek trafił do policyjnej izby dziecka. Obaj odpowiedzą przed sądem za kradzież rozbójniczą, a starszy dodatkowo za posiadanie narkotyków. Pełnoletniemu z braci grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w sprawie nieletniego to sąd rodzinny podejmie decyzję o wymiarze kary.

Informacja prasowa KMP Włocławek 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji