fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Kradzież obrazu 45-latek tłumaczył lekkomyślnością i…upojeniem alkoholowym.

Kryminalni z włocławskiej jednostki zatrzymali sprawcę kradzieży obrazu z jednego z lokali w mieście. W wyniku intensywnej pracy mundurowi odzyskali także utracony łup. Złodziej usłyszał już zarzut i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend ok 1.00 w nocy w jednym z lokali w mieście.Jedna z grupy osób biesiadujących przy stoliku tuż przed wyjściem zdjęła ze ściany obraz Urszuli Tekieli „Madame XI” wartości kilku tys. zł. Jego brak zauważyła kelnerka już po opuszczeniu lokalu przez klientów. Zdarzenie zostało jednak zarejestrowane przez monitoring, a właściciel cafe rozpoznał jednego z imprezujących mężczyzn.

Włocławscy kryminalni dysponując częściowymi informacjami i zapisem monitoringu rozpoczęli intensywne działania zmierzające do zatrzymania złodzieja. Po zweryfikowaniu uzyskanych danych oraz na podstawie własnych ustaleń namierzyli sprawcę kradzieży.

Gdy policjanci pojechali go zatrzymać, okazało się, że mężczyzna właśnie zgłosił się na komendę.45-latek przyznał się do kradzieży obrazu tłumacząc się lekkomyślnością i stanem upojenia alkoholowego. Mieszkańcowi Włocławka został przedstawiony zarzut kradzieży. Z uwagi na fakt, że czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy, czeka go surowsza kara-st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Działania mundurowych przyczyniły się ponadto do odzyskania utraconego dobra. Obraz został odnaleziony i w niezmienionym stanie powrócił do właściciela.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji