fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Kontrole drogowe z narkotykami w tle.

Kontrola drogowa dwóch pojazdów w poniedziałkowy wieczór zakończyła się zatrzymaniem trzech osób. Kierowca jednego z nich podejrzewany jest o prowadzenie auta pod wpływem narkotyków, natomiast w drugim samochodzie policjanci znaleźli zakazane substancje. Teraz wszyscy będą się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek (06.07.2020) wieczorem funkcjonariusze włocławskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli audi na terenie gminy Włocławek. Za kierownicą pojazdu siedział bardzo pobudzony mężczyzna, który m.in. nie mógł zapanować nad ruchami rąk.

Jego zachowanie mogło wskazywać, że jest pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo policjanci znaleźli w aucie młynek do mielenia marihuany z osadem narkotyku. 26-latek trafił do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na obecność środków odurzających, a stamtąd do policyjnej celi. Jeśli podejrzenia policjantów potwierdzą się, mieszkańcowi gm. Choceń grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat za kratami- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Z kolei na terenie miasta inny patrol zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn w seacie, którzy na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać, rozglądać i chować coś w pojeździe. Funkcjonariusze postanowili poznać przyczynę ich reakcji.

Sprawdzenie w policyjnych systemach nie wykazało niczego niepokojącego, ale u 19- i 31-latka wciąż utrzymywał się stan napięcia. Okazało się, że pasażer posiada przy sobie niewielką ilość amfetaminy rozsypanej na apteczce samochodowej. Poza tym policjanci ujawnili w aucie torebkę foliową z tym samym narkotykiem. Badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje były amfetaminą o łącznej wadze ponad 30 gst. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Mieszkańcy Włocławka trafili do policyjnej celi. Po wykonanych czynnościach śledczy przedstawili zarzut posiadania narkotyków pasażerowi auta. Za złamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu do 3 lat więzienia.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji