fbpx
Wiadomości

Konkurs „Sprzątanie Świata – Zmień Nawyki”.

Co zrobić, żeby świat wokół nas był bardziej przyjazny? Jak ograniczyć dewastację przyrody? To tylko niektóre zagadnienia konkursowe. PGK Saniko ,Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Urząd Miasta Włocławek zapraszają przedszkola, szkoły  podstawowe i średnie do udziału w wyjątkowym wydarzeniu.

19 września w siedzibie PGK Saniko odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Marka Wojtkowskiego, który konkurs dotyczący  placówki przyjaznej środowisku objął honorowym patronatem.

20 września to Dzień Sprzątania Świata, do tej pory szkoły biorące udział w akcji zgłaszały swój akces, Saniko dostarczało rękawice i worki  na śmieci i uczniowie wyruszali… w las.

W tym roku nastąpi zmiana…

Prezydenta Marek Wojtkowski: Ta inicjatywa ma uświadomić naszej młodzieży, jak ważna jest ekologia. Bardzo się cieszę, że możemy taką akcję zainicjować w Saniko, a co za tym idzie możemy zacząć kształtować nawyki wśród najmłodszych. Często, ci najmłodsi mają ogromny wpływ na nieco starszych- na swoje rodzeństwo, rodziców i najbliższą rodzinę.

Krzysztof Szaradowski PGK Saniko : Wyglądało to tak , iż szkoła zgłaszała około 700 uczniów, którzy mieli uczestniczyć  w akcji sprzątania świata. Dostarczaliśmy odpowiednią ilość worków, rękawic i okazywało się, że jednak z tych 700 udział w akcji brało tylko około 30 uczniów. W tym roku chcemy skończyć z sytuacją, w której uczniowie będą chodzić po terenach wyznaczonych przez ratusz, naszą spółkę, czy przez szkołę. W naszym konkursie proponujemy najmłodszym wykonanie prac w formie plastycznej, natomiast propozycja dla uczniów szkól średnich i podstawowych to forma multimedialna prac .

O wyłonieniu zwycięzców konkursu zadecyduje Komisja Konkursowa, która zostanie powołana przed PGK Saniko . Termin dostarczania prac konkursowych to 20 października 2019 roku, do siedziby firmy przy ulicy Komunalnej 4 we Włocławku.

Organizator przyzna trzy nagrody główne po jednej w każdej kategorii wiekowej, będą to wycieczka do Zielonej Szkoły lub wyjście do Multikina dla 30 osób .

K.M.

 

 

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji