fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Konkurs „ANWIL w moich oczach” rozstrzygnięty!

Konkurs „ANWIL w moich oczach” rozstrzygnięty! Blisko 100 prac zostało przesłanych na konkurs plastyczno-literacki ogłoszony przez ANWIL S.A. dla dzieci i młodzieży – mieszkańców Włocławka.Piękne, kolorowe rysunki i teksty literackie zostały ocenione przez członków komisji. Znamy już laureatów.

Ogłoszenie konkursu nastąpiło jeszcze w marcu tego roku, gdy pandemia koronawirusa dopiero się zaczynała, a zajęcia z placówek edukacyjnych przeniosły się do świata online. Podobnie, zmieniła się też sytuacja dla części rodziców, którzy rozpoczęli świadczenie pracy z domu. Dla uczestniczących w akcji #zostań w domu konkurs stał się okazją do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania umiejętności
plastyczno-literackich.

Prace nagrodzono w kategoriach: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 i klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych (do 17. roku życia). Przyznano także jedną nagrodę specjalną. Najmłodsi mieli za zadanie przygotowanie prac plastycznych w formacie A3, tj. rysunku bądź malunku. Z kolei uczniowie szkół ponadpodstawowych przygotowywali prace literackie.

W kategorii wiekowej przedszkolaków zwyciężyła Natalia Pawłowska. Drugie i trzecie miejsce kolejno zajęły Iga Kubiak oraz Łucja Sędziak. Wyróżnione zostały Łucja Skierkiewicz oraz Amelia Lewandowska.

Wśród uczniów klas 1-3 najwyżej oceniona została praca Julki Rakowskiej. Drugie miejsce zajęła praca Jakuba Klimczaka, a trzecie Szymona Klimczaka. Wyróżnieni zostali Kacper Rejewski i Piotr Niedośmiałek.

W kategorii klas 4-8 zostało nadesłanych zdecydowanie najwięcej prac. Najlepsza z nich okazała się praca Amelii Słowińskiej. Na drugim miejscu znalazła się praca Zuzanny Budziszewskiej, a na trzecim – Kornelii Frankiewicz. Wyróżnienia otrzymali Nikola Lewandowska oraz Patryk Wąsik. Spośród prac pisemnych zwycięską okazała się praca Julii Trojanowskiej, a Aleksandra Zagajewska zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu znalazła się praca Patrycji Koperniak, natomiast wyróżnienie otrzymał Jakub Grabowski.

Laureaci otrzymają nagrody o wartości kolejno do 1500, 1000 i 500 złotych za pierwsze trzy miejsca oraz do 200 złotych za wyróżnienie.
Nagroda specjalna w wysokości 2000 złotych trafiła do Szkoły Podstawowej nr 10 we Włocławku. To właśnie uczniowie tej placówki zgłosili najwięcej prac na konkurs. Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim, którzy nadesłali prace do konkursu, serdecznie dziękujemy za tak liczny udział.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji