fbpx
Wiadomości

Konkubent bił chłopca drewnianą miarką budowlaną ,rzucał dzieckiem o różne przedmioty, matka nie reagowała!Ruszył proces oprawców 3-letniego Nikodema.

O tej tragedii mówiła cała Polska. 30 lipca 2019 roku około godziny 13.00 policjanci z Włocławka zostali poinformowani ,iż w jednym z mieszkań w centrum miasta miał miejsce zgon 3-letniego dziecka.

O zdarzeniu poinformował lekarz, który stwierdził, iż na ciele chłopczyka występują obrażenia.Na miejsce został wysłany niezwłocznie patrol policji ,pogotowie ratunkowe oraz prokurator.

Do sprawy zatrzymano 28-letnią wówczas matkę dziecka oraz jej 23-letniego konkubenta. W dniu 31 lipca 2019 roku wobec obojgu podejrzanych skierowano do Sądu Rejonowego we Włocławku wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy .

10 lutego 2021 roku w Sądzie Okręgowym we Włocławku rozpoczął się proces Agnieszki S. i Pawła K. Decyzją sądu rozprawa będzie prowadzona za zamkniętymi drzwiami .

Przypomnijmy, 1 sierpnia 2019 roku podczas konferencji  prasowej  w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku , prokurator Justyna Plechowska poinformowała o wynikach sekcji zwłok chłopca, która została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy oraz o zarzutach wobec obojgu podejrzanych.

Justyna Plechowska: Pawłowi K. w dniu  31 lipca 2019 roku  przedstawiono zarzut o to , że w okresie co najmniej od 21 czerwca 2019 roku do 30 lipca 2019 roku, działając umyślnie i  z zamiarem bezpośrednim, chcąc popełnić przestępstwo znęcał się psychicznie i fizycznie nad 3-letnim Nikodemem w ten sposób, że wielokrotnie i z dużą siłą uderzał go rękoma po całym ciele -w tym po głowie, po brzuchu.Bił chłopca drewnianą miarką budowlaną ,rzucał dzieckiem o różne przedmioty ,nakazywał mu długotrwałe stanie z rękoma uniesionymi do góry ,wyzywał go słowami  wulgarnymi. Nie reagował na prośbę dziecka o zaprzestanie bicia, natomiast jego działanie cechowała intensywność, długotrwałość stosowania przemocy psychicznej i fizycznej ,podejmowanej ze szczególnym okrucieństwem wobec osoby w oczywisty sposób nieporadnej z uwagi na wiek i całkowicie mu podporządkowanej .30 lipca 2019  pozbawił go życia działając ze szczególnym okrucieństwem w skutek spowodowanych rozległych obrażeń zewnętrznych, a także wewnętrznych dziecka.

Matce dziecka Agnieszce S. zarzucono natomiast , że w okresie od co najmniej 21 czerwca do 30 lipca 2019 roku działając umyślnie pomimo ciążącego na niej szczególnego prawnego obowiązku opieki nad małoletnim dzieckiem Nikodemem swoim zachowaniem ,nie podejmując żadnych działań w obronie dziecka, ułatwiła swojemu konkubentowi popełnienie przestępstwa.

Kinga Maślanka

Polecamy

4 komentarze

  1. Dożywocie!, Co z tego to życia dziecku nie przywróci…ale żal iż nie ma w Polsce kary śmierci ?

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: