fbpx
Wiadomości

Konferencja „Włocławek – miasto dla biznesu”.

Dziś, tj. 17 czerwca  w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się konferencja  „Włocławek – miasto dla biznesu”. Organizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski oraz Radna Rady Miasta Agnieszka Jura-Walczak.

Agnieszka Jura- Walczak radna: Moim celem jest, abyśmy nawiązali dialog między przedsiębiorcami i samorządowcami. Zorganizowałam robocze spotkanie, którego założeniem było wypracowanie porozumienia na rzecz rozwoju Włocławka- będzie ono efektem konferencji. W porozumieniu, które zostanie podpisane 17 czerwca będzie zawarte to, co biznes może zrobić dla Włocławka i co miasto może zrobić dla biznesu.

W programie konferencji  m.in.: prezentacja inspirująca, w której wystąpi poseł Paweł Pudłowski: Przemysł 4.0 i rewolucja cyfrowa – trendy dla biznesu; panele konferencyjne instytucji otoczenia biznesu oraz włocławskich stowarzyszeń i inicjatyw biznesowych, wykład: „Nowe otwarcie w polityce gospodarczej Włocławka”, podpisanie porozumienia na rzecz rozwoju Włocławka.

Krzysztof Kukucki zastępca prezydenta: To jest nowe otwarcie. Coś na czym zależy władzom miasta, czyli na wymianie doświadczeń, na komunikacji, na wspólnym dialogu. Pozwali to na budowanie lepszego Włocławka w określonym kierunku. Konferencja wpisuje się w postulaty Banku Światowego, który w ostatnim czasie na zlecenie Komisji Europejskiej, przygotowywał raport traktujący min. o tym, co we Włocławku można poprawić w zakresie instytucji otoczenia biznesu.

K.M.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji