fbpx
Wiadomości

Kolejna firma w Brzeskiej Strefie postawi swój biurowiec, hale magazynowe i produkcyjne.

Strategiczna lokalizacja wokół węzła autostrady A1, 100 km od skrzyżowań autostrady A1 i A2 oraz lotnisk międzynarodowych, a także pełna infrastruktura techniczna sprawiają, że zainteresowanie brzeskimi terenami inwestycyjnymi nie słabnie.

Niespełna pięć lat temu swoją działalność na terenie BSG rozpoczęła firma Raben. Od tego czasu przybyło wielu nowych inwestorów. Część z nich już rozpoczęła działalność, część prowadzi roboty budowlane, a część przygotowuje się do inwestycji.

W ostatnim czasie prace budowlane rozpoczęła znana na rynku, dynamicznie rozwijająca się firma budowlana TreBud. Na hektarowej działce powstaje biurowiec oraz hale magazynowe i produkcyjne. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie robót nastąpi w ciągu najbliższego roku. W celu zachęcania przedsiębiorców do inwestycji na terenie gminy, podejmowane są kolejne działania.

Aktualnie prowadzone są rozmowy z reprezentantami firm zainteresowanych nabyciem działek, rozmowy dotyczą zarówno niewielkich nieruchomości – 1 ha oraz gruntów 7 i 10 ha.

Burmistrz Tomasz Chymkowski:Cieszy nas, że zainteresowanie brzeskimi terenami inwestycyjnymi nie słabnie, zaangażowanie kolejnych inwestorów, którzy zaufali marce Brzeskiej Strefy Gospodarczej, to dowód, że prowadzona polityka wspierania rozwoju gospodarczego i otwarcia na biznes przynosi rezultaty. Atrakcyjność inwestycyjna pobudza przedsiębiorczość, ale też przekłada się na rozwój gminy i kreuje nowe miejsca pracy.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji