fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Koksowniki na przystankach.

Przez najbliższy tydzień temperatura w ciągu dnia może wynosić nawet kilkanaście stopni poniżej zera. W związku z tym Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej postanowiło rozstawić w okolicach najpopularniejszych przystanków MPK koksowniki, przy których mieszkańcy będą mogli się ogrzać.

Koksowniki ustawione zostaną na przystankach wskazanych przez MPK. Dzięki temu znajdą się w lokalizacjach najbardziej uczęszczanych przez pasażerów. W pierwszej kolejności w poniedziałek koksowniki pojawiły się na placu Wolności oraz na pętli przy kościele na ulicy Ostrowskiej. We wtorek: przy dworcu PKP/PKS, przy dawnym stadionie Włocłavii, w okolicach „zielonego przystanku” przy ulicy Kaliskiej oraz na Zazamczu przy ulicy promiennej oraz Budowlanych, a także w okolicach bloków przy ul. Płockiej. W środę kolejne koksowniki pojawią się w następnych lokalizacjach.

W najbliższych dniach gdy temperatura może spaść do – 20 stopni, wzorem innych miast, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, postanowiliśmy umiejscowić koksowniki najpopularniejszych przystankach MPK poinformował Andrzej Walczak, Prezes Zarządu MPEC.

Koksowniki są odpowiednio zabezpieczone barierkami, tak aby korzystanie z nich było bezpieczne, a ich bieżącą obsługą zajmują się pracownicy MPEC.

Foto: MPEC

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji