fbpx
Wiadomości

Klasa mundurowa z „Baczyńskiego” z wizytą w komendzie

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 we Włocławku odwiedzili komendę policji, gdzie poznali specyfikę pracy policjantów z różnych wydziałów. Dowiedzieli się też jakie kryteria należy spełnić, aby zostać policjantem.

Wizyty w komendzie policji, to doskonała okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy. W poniedziałek (25.10.2021) taką możliwość mieli uczniowie klasy mundurowej o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 5 we Włocławku.
Funkcjonariusze różnych wydziałów opowiedzieli przybyłym gości o specyfice ich służby. Młodzież dowiedziała się między innymi na czym polega praca prewencyjnego profilaktyka, czym zajmują się na drodze funkcjonariusze ruchu drogowego oraz jak wygląda codzienna służba technika kryminalistyki.

Podczas wczorajszego spotkania nie zabrakło również informacji odnośnie procedury rekrutacyjnej obowiązującej podczas przyjęcia do służby. Młodzi ludzie usłyszeli, gdzie i jakie dokumenty należy złożyć, jak przebiega rekrutacja oraz jakie kryteria powinien spełniać kandydat na policjanta.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji