fbpx
Testowy baner
Galerie

Kilka miesięcy temu były tylko marzenia….dziś jest radość dzieci z Domu Dziecka przy Leśnej.

Dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej ks. dr Janusz Bartczak : Spotykamy się w dniu , o którym kilka miesięcy temu nieśmiało marzyliśmy… później te marzenia prawie, że legły w gruzach, ale dzięki Bogu i dobrym ludziom możemy dziś w tym wyjątkowym i dostojnym gronie, spotkać się podczas uroczystego otwarcia placu zabaw i boiska wielofunkcyjnego przy Domu Dziecka im. ks. bpa. Wojciecha Owczarka we Włocławku.

Dom Dziecka prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi istnieje od 2007 roku. Nie brakuje w tym miejscu miłości, życzliwości ,zrozumienia i wsparcia ze strony personelu dla 14 wychowanków.

Od 30 czerwca mieszkańcy Domu przy ulicy Leśnej mogą mile spędzać czas korzystając z nowych obiektów- boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw, które powstały dzięki wsparciu finansowym Anwilu S.A (80%) wartej ponad 100 tys. inwestycji.

Biskup Wiesław Mering: Cieszę się, że Caritas Diecezji Włocławskiej, pod prężnym kierownictwem ks. dyrektora Janusza Bartczaka, potrafił tak zmobilizować, wyzwolić taką ofiarność i życzliwość w sercach wszystkich, że możemy dzisiaj cieszyć się tym, co oglądamy.

Wojewoda kujawsko- pomorski Mikołaj Bogdanowicz: Otwarcie tego urokliwego placu zabaw, to naprawdę wielka rzecz. Bardzo dziękuję za wszystkie dzieła i inicjatywy Caritasu, szczególnie Caritasu Diecezji Włocławskiej. Gratuluję wszystkim podopiecznym, wychowawcom, wolontariuszom Caritasu tego wspaniałego boiska, a młodzieży na wakacje życzę, aby spędzała jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, w miejscu bezpiecznym, właśnie takim, jak to właśnie otwarte boisko.
Kinga Maślanka
Foto: Radosław Wiankowski

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji