fbpx
Wiadomości

Kierowca miał ponad 2,5 promila -świadkowie zaalarmowali policję i pilnowali, aby kierowca nie uciekł.

Właściwa reakcja świadków pozwoliła policjantom zatrzymać 27-latka, który prowadził auto mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Widząc niebezpieczne manewry na drodze, świadkowie zaalarmowali mundurowych, a następnie wyjęli kluczyki z opla i do czasu przyjazdu mundurowych pilnowali, aby jego kierowca nie uciekł.

We wtorek27 listopada  około godz. 15.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że kierowca opla jadącego autostradą może być nietrzeźwy. Świadków, którzy podróżowali w innym aucie, zaniepokoił styl jazdy poprzedzającego ich samochodu. Auto jechało bowiem całą szerokością jezdni.

Reakcja podróżnych była jak najbardziej prawidłowa. O swoich spostrzeżeniach natychmiast poinformowali policjantów i jechali za autem aż to zatrzymało się na ul. Kujawskiej we Włocławku. Tutaj czym prędzej wyjęli kluczyki ze stacyjki opla i nie pozwolili, aby kierowca auta oddalił się. Następnie przekazali go przybyłemu na miejsce patrolowi. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia świadków.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału słyszał zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji