fbpx
Wiadomości

Kampania REDBUS we Włocławku-czerwony, dwupiętrowy autobus londyński na ulicach miasta.

27 listopada we Włocławku pojawi się czerwony, dwupiętrowy autobus londyński. Jego obecność jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat zagrożeń wynikających z przestępstwa handlu ludźmi (współczesnego niewolnictwa).

Kampanię organizuje Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacją LaStrada, Armią Zbawienia, polską Policją, Strażą Graniczną, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi przy Wojewodzie Kujawsko-Pomorskim oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek.

27 listopada o godz. 10.00 organizatorzy zapraszają mieszkańców Włocławka do zwiedzania autobusu stojącego na placu Wolności.

O godz. 12:30 rozpocznie się oficjalna cześć kampanii – zaplanowano przemówienia organizatorów, którzy przedstawią założenia kampanii oraz odpowiedzą na pytania mediów.

O godz. 15.30 autobus kampanijny przemieści się na plac przy Centrum Handlowym Wzorcownia, gdzie będzie zaparkowany do godziny 18.00. Przez cały czas autobus będzie otwarty dla przechodniów.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji