fbpx
Wiadomości

Kampania przeciw przemocy – Biała Wstążka już w poniedziałek na ulicach Włocławka.

3 grudnia podobnie jak w roku ubiegłym,centrum naszego miasta wypełnią wolontariusze z białymi różami symbolizującymi wrażliwość i szacunek wobec kobiet. 

Na Placu Wolności oraz ulicach przyległych w godzinach 11.00 – 12.00  z udziałem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego odbędzie się happening “Włocławska Biała Wstążka”.W wydarzenieniu udział wezmą osoby, które na co dzień deklarują współpracę w rozwiązywaniu problemu przemocy i wzajemnej agresji.

Zbigniew Piechocki MOPR: Nasza wspólna ubiegłoroczna aktywność spotkała się z uznaniem Włocławian, zatem również w tym roku podejmijmy wyzwanie bezpośrednich kontaktów z przechodniami. Będziemy udzielali krótkiej informacji na temat kampanii, która ma zapewniać, że szanujemy prawa kobiet, dzieci i wszystkich ludzi do bezpieczeństwa i życia bez przemocy, a w sytuacjach trudnych – jesteśmy gotowi pomagać. Biała róża symbolizuje poszanowanie i wrażliwość wobec kobiet i wszystkich osób doświadczających przemocy.

Organizatorzy, Urząd Miasta Włocławek ,Fundacja Samotna Mama i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie doudziału w wydarzeniu, zapraszają wszystkich zainteresowanych, a także  przedstawicieli instytucji publicznych, uczelni wyższych i organizacji pozarządowych.

Kinga Maślanka

Foto: źródło UM Włocławek

 

Polecamy

1 komentarz

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: