fbpx
Galerie Wiadomości

Już za miesiąc rozpocznie się kolejny nabór wniosków na mieszkania na ulicy Celulozowej

Na ul. Celulozowej trwa budowa czterech bloków, w których znajdzie się 288 mieszkań. Pierwsza tura wniosków zakończyła się w maju, jednak przez zmianę przepisów ponownie trzeba przeprowadzić nabór. Drugi termin składania wniosków będzie trwał od 15 listopada do 14 stycznia.

Rada Miasta na swojej sesji, którą odbyła w ubiegłym tygodniu, uchwaliła termin naboru wniosków na mieszkania przy Celulozowej. Informujemy państwa, że nabór rozpoczniemy od 15 listopada, a zakończymy 14 stycznia czyli mieszkańcy Włocławka mają czas dwa miesiąca na składanie wniosków. Wnioski złożone wcześniej pozostaną bez rozpatrzenia– informowała Pani wiceprezydent Domicela Kopaczewska.

Uchwała, która została podjęta na Radzie Miasta zakłada pewne kryteria dla osób, które będą starały się o dostanie mieszkania z komunalnych zasobów miasta. W uchwale możemy znaleźć rozporządzenia mówiące o tym ile może wynosić maksymalny miesięczny dochód.

Osoby, które będą składać wnioski, muszą zapoznać się z uchwałą, która określa przede wszystkim kwoty jakie muszą spełniać osoby. Przypominam, że w przypadku mieszkań o wynajem na czas nieokreślony jest to kwota większa niż 100% i może sięgać 350%. Przekładając to na konkretne liczby jest to 1250 zł w przybliżeniu, ta dolna granica, a ta górna 4100– mówiła wiceprezydent Domicela Kopaczewska.

Bloki mają powstać do czerwca 2022 roku, a mieszkania, które będą się w nich znajdywać do września 2022. Obecnie trwają pracę projektowe dotyczącym II etapu projektu Celulozowa. W ramach drugiego etapu powstaną dwa bloki trzy i pięcioklatkowe, w których znajdywać się będzie 144 mieszkań.

Zdjęcie główne pochodzi z oficjalnego Facebooka Krzysztofa Kukuckiego.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji