fbpx
Wiadomości

Jeździł po mieście pomimo sądowego zakazu, autem bez badań technicznych i ubezpieczenia.

25 listopada policjanci z Włocławka patrolujący miasto zatrzymali do kontroli BMW, którego kierujący, jak wynikało z ich informacji, nie posiada uprawnień. W trakcie czynności wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a auto, którym się poruszał nie miało badań technicznych ani ubezpieczenia.

W poniedziałkowy wieczór jeden z nieumundurowanych patroli pełniących służbę na terenie miasta zauważył na ul. Pułaskiego BMW, którym kierował znany policjantom mężczyzna.

Stróże prawa rozpoznali 28-latka, którego w przeszłości zatrzymywali do kontroli. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mieszkaniec Włocławka miał niedawno zatrzymywane prawo jazdy. Wobec tego policjanci włączyli sygnały błyskowe i dźwiękowe i zatrzymali BMW. Kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że auto, którym się poruszał, nie miało badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz sporządzili wniosek do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnegoinformuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

28-latek odpowie przed sądem za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna w związku z brakiem OC.

KMP Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji