fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Jesteśmy konkurencją polityczną, która ze sobą współpracuje -stoimy tutaj razem, aby walczyć o Polskę samorządową, o Polskę wolną i demokratyczną.

10 lipca w samo południe na skwerze nieopodal ratusza z przedstawicielami lokalnych mediów spotkali się prezydent Marek Wojtkowski, zastępcy prezydenta Domicela Kopaczewska i Krzysztof Kukucki , przewodnicząca Klubu Radnych PO Ewa Szczepańska i przewodniczący Klubu Radnych SLD Piotr Kowal.

Prezydent Marek Wojtkowski: Będziemy wybierać najbliższą przyszłość naszego kraju, naszego miasta- ścierają się dwie wizje Polski. Polski otwartej, tolerancyjnej uśmiechniętej i Polski zamkniętej ze wzniesioną pięścią i z krzykiem na ustach. Będziemy mogli sobie odpowiedzieć jakiej Polski byśmy chcieli w najbliższych latach. Jako urzędujący prezydent chciałbym mieszkańców Włocławka przede wszystkim prosić ,aby poszli Państwo na wybory. Polska ma nadal jeszcze szanse na państwo demokratyczne.

Zastępca Prezydenta Domicela Kopaczewska: Walczymy o Polskę wolną, demokratyczną, która nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Apeluję szczególnie do młodych wyborców, którzy po raz pierwszy mają możliwość wyrażenia swojego poglądu -to Wy będziecie decydować o tym, w jakim kraju będziemy żyć wszyscy. Chcemy, aby młodzi Włocławianie poszli do wyborów, bo to właśnie na nich możemy liczyć, bo to dla nich samorząd buduje przyszłość.

Zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki: Przychodzi mi tylko podziękować mieszkańcom Włocławka za udział w pierwszej turze niezależnie od osoby na którą głosowali, każdemu mieszkańcowi należą się podziękowania za to. że poszedł na wybory,  że zagłosował. Z tego miejsca apeluję ponownie idźcie na wybory i głosujcie.Wybory są kwintesencją demokracji, a tej demokracji mamy jednak coraz mniej, uczestnictwo w wyborach, to też pokazanie jakiej Polski chcemy. Moje pokolenie zabiegało ale też było wychowane w duchu wspólnoty europejskiej, sprawiedliwości społecznej ,poszanowania dla drugiego człowieka, dla bliźniego, dla odmienności życia, tolerancji -to wszystko co wydawało nam się, że już jest nam raz na zawsze dane- dzisiaj zostaje podeptane…

Radna Ewa Szczepańska Mój głos oddany na Rafała Trzaskowskigo jest gwarantem zaprzestania podziału społeczeństwa. Wierzę w odbudowę wartości etycznych, w pluralizm,w dialog interpersonalny, w odbudowę relacji polsko – polskich, w zaprzestanie siania nienawiści i budowania retoryki kompromisu rozwiązań pomimo różnic pojmowanej rzeczywistości . Kampania Rafała Trzaskowskiego była krótka lecz intensywna. Kandydat na Prezydenta RP odwiedził w szczególności miasta powiatowe, Jego wizyty z mieszkańcami miały formę otwartego dialogu, nie stroniącego od trudnych i niewygodnych pytań od których nie unikał odpowiedzi. Rafał Trzaskowski to osoba , która łączy a nie dzieli. Europejska, wykształcona, nakierowana na empatię i szacunek do każdego człowieka.

Radny Piotr Kowal: Dzisiaj jesteśmy w gronie samorządowców i to jest warte podkreślenia, mimo że jesteśmy konkurencją polityczną, która ze sobą współpracuje, to stoimy tutaj razem, aby walczyć o Polskę samorządową, o Polskę wolną i demokratyczną. Widzimy, że Prawo i Sprawiedliwości wszystkie te reguły depcze. Mam nadzieję, że 13 lipca obudzę się w kraju, który będzie miał szansę na normalność, bo dzisiaj obóz demokratyczny Rafała Trzaskowskiego walczy z obozem autokratycznym, który jest prowadzony przez Jarosława Kaczyńskiego, który w tej kampanii nazywa się Andrzej Duda- mówimy tutaj o prezydencie marionetkowym. Dlatego też apeluję z głębi serca do wszystkich wyborców Lewicy -idźcie na wybory oddajcie głos na Rafała Trzaskowskiego , dlatego że prezydent  Rafał Trzaskowski to jest początek końca rządów PiS  i upadek Zjednoczonej Prawicy i ja w to głęboko wierzę.

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji